6. 3. 2001 MiG

Souboj o play off: Sparta nebo Třinec?

Dramatické vyvrcholení má závěr základní části hokejové extraligy. Loňský mistr, pražská Sparta bude na dálku bojovat s třineckými Oceláři o jediné postupové místo do vyřazovací části soutěže. Holešovický tým má jednou velkou výhodu. Pokud bude s Pardubicemi bodovat, postupuje a nemusí se ohlížet na soupeře. Kdežto Třinec musí doma s Plzní zvítězit a čekat na klopýtnutí svého soka.
Poslední vzájemný zápas Sparty s Východočechy na ledě Paegas Areny skončil drtivou porážkou 1:9. Po tomto utkání přišel k týmu na post prvního trenéra Miloš Říha, ale minulý týden se vše vrátilo k původnímu pořádku. Asistent trenéra Pavel Hynek si je vědom, že vítězství Spartu posune na sedmé místo. „Chceme dnes stoprocentně bodovat, a vyhnout se tak v prvním kole play off Vsetínu. Spíše tak můžeme projít do semifinále,“ prorokuje.

Spartu stále zužují zranění. Kromě Dobroně a Vůjtka s největší pravděpodobností nenastoupí ani Martin Chabada, kterého trápí zraněné rameno. Domácí tak zřejmě nastoupí v totožné sestavě jako v Litvínově s Novákem na křídle druhé formace.

Pardubicím zajistí vítězství druhou příčku v tabulce za nedostižitelným Vsetínem. Pokud však prohrají, mohou se propadnout až na pátou pozici za zlínské Ševce, se kterými mají horší vzájemnou bilanci. Nedá se tedy očekávat, že by zápas v Praze nějak podcenili. Hostům však budou chybět hned tři obránci. Zraněn je Novotný, navíc zkušení Píša a Jančařík mají chřipku. Zadní řady tak zalátají junioři.

Zápas v Paegas Areně začíná z důvodů regulérnosti závěru soutěže netradičně už v 17:30. Jména rozhodčích budou známa až těsně před zápasem.