3. 5. 2009 Radek Papáček

Sparta bude opět hrát v Salcburku, představí se také v Tipsport Cupu

Příprava na novou hokejovou sezonu odstartuje v Holešovicích v pondělí 4. května. Hráče během letní přestávky čeká náročný dril v podobě nabírání fyzické kondice, ale například také turnaj v Salcburku a účast v letním Tipsport Hockey Cupu 2009.

V rakouském Salcburku se sparťanští hokejisté nepředstaví poprvé. Pokaždé vždy velmi kvalitně obsazeného turnaje se zúčastní už potřetí. Loňský ročník byl pro Pražany i velmi úspěšný, když v něm dokázali zvítězit.

Letošní turnaj se uskuteční v termínu 27. – 30. srpna a pro svěřence trenéra Pavla Hynka tak bude jedním z vyvrcholení přípravy před startem extraligové soutěže. Přesný program turnaje zatím není znám, ale účastnit by se zřejmě měly týmy domácího Salcburku, německého Mannhaimu, švýcarského Curychu, ruské Ufy a ještě jeden další celek.

Generálka se Slovanem Bratislava

Rozpis přípravných zápasů se nyní upřesňuje. Během léta by však Holešovičtí měli odehrát deset až dvanáct přípravných zápasů. Kromě turnaje v Salcburku bude v programu Sparty i tradiční Tipsport Hockey Cup. V rámci bojů ve skupině A se sparťané utkají s Plzní, Českými Budějovicemi, Chomutovem a Hradcem Králové.

Utkání s Plzní se odehraje 6. srpna na zimním stadionu v Berouně, partnerském týmu pražské Sparty. Poslední utkání před startem mistrovských bojů pak Sparta odehraje v domácím prostředí. Do TESLA ARENY ve čtvrtek 3. září přicestuje atraktivní soupeř Slovan Bratislava. Soupeři se utkali už v loňské letní přípravě, kdy koncem srpna Sparta v Bratislavě vyhrála 3:2.

Složení kádru se vytváří

Poprvé pod vedením nového kouče Pavla Hynka se hokejisté sejdou v pondělí 4. května. Novicem na srazu bude třiadvacetiletý obránce Jaroslav Mrázek, který se vrací z hostování ve Znojmě. Do mužstva by však měli přijít i další noví hráči. Na složení kádru tak vedení Sparty v úzké spolupráci s trenérem Hynkem momentálně intenzivně pracuje.

Předběžné rozlosování Tipsport Cupu

DatumUtkání
6.8.2009Sparta – Plzeň (místo konání Beroun)
11.8.2009Č. Budějovice – Sparta