1. 12. 2002 MiG

Sparta čeká čtyři zápasy na vítězství

Nelichotivou bilanci tří proher a jedné remízy z posledních utkání bude chtít Sparta napravit v dnešním duelu 27. kola extraligy se Zlínem. Pomoci by jí měl i Havelka, který se vrací z marodky a zkompletuje tak druhý útok. Nadále se Pražané musejí obejít bez Broše.
Dnešní domácí zápas přichází pro Spartu jen dva dny poté, co ostudně prohrála s karlovarskou Energií. "Má to svá pro a proti. Není čas se trápit a dokola si připomínat neúspěšné utkání. Řekli jsme si k němu své a teď musíme do dalšího zápasu s čistou hlavou," velí trenér Václav Sýkora. Soupeře rozhodně nepodceňuje, i když je na předposledním místě tabulky. "Nebude to lehčí utkání než v pátek, Zlín se z toho snaží dostat."

Zlepšit se podle něj musí hlavně koncentrace během celého zápasu. "Nesmíme polevit ani na jedinou sekundu. To se nám vymstilo v závěru druhé třetiny pátečního utkání, zaplatili jsme to dvěma góly." Holešovický tým navíc trápí střelecká produktivita. "Máme z posledních zápasů průměr dvou vstřelených gólů na zápas. S tím se těžko vyhrává."

Série těžkých zápasů, ze kterých Pražané vytěžili přes dobré výkony pouhý bod, se podle Sýkory na mužstvu podepsala. "Chyběl bodový zisk. Po zápase s Vary jsme se dostali do situace, kdy už nemáme možnost čekat, že něco přijde samo. Dnes musíme jít do zápasu s maximálním nasazením a vehemencí, abychom to zlomili a vyhráli. Čekáme na to čtyři zápasy," ztrácí trpělivost. Sparta se bude muset obejít bez centra první řady Michala Broše. V pátek navíc přišla o Brandu, který má zhmožděné koleno, a jeho návrat na led je v nedohlednu. Hrát nebude ani Špaňhel. Vítanou posilou by měl být návrat Petra Havelky do druhé řady. Obrana je kompletní.

Zápas začíná v T-Mobile Areně v 18 hodin, vstupenky v ceně 100 korun na sezení a 50 na stání jsou v prodeji od 14 hodin v pokladnách u haly. Utkání můžete sledovat také on-line na těchto stránkách.

Bilance SPA - ZLN
1999/00: 3 - 0 - 1 (2:4, 4:2, 2:0, 4:1)
2000/01: 2 - 0 - 2 (4:1, 2:0, 0:2, 1:4)
2001/02: 3 - 0 - 1 (6:3, 7:3, 6:2, 2:4)