24. 8. 2005 Lucie Vítková

Sparta cestuje na Slapshot Trophy

Země helvetského kříže, tedy Švýcarsko, bude koncem týdne domovem hokejistů pražské Sparty. Oslabený tým jede změřit síly s nejsilnějšími celky Evropy na turnaj Slapshot Trophy do města Zuchwill.
Poprvé se přípravný předsezónní turnaj Slapshot Trophy hrál minulý rok. Turnaj je na programu poslední týden v srpnu a slouží především klubům k nalezení definitivních sestav pro své tuzemské soutěže. Minulý rok hrály finálové utkání dva švýcarské týmy Bern a Lugano. Lugano nakonec zvítězilo, ale tento rok se nezúčastní. Sparta loni skončila třetí.

Turnaj je rozdělen na dvě skupiny po třech týmech. Ve skupinách hrají mužstva systémem každý s každým. Po vzájemných zápasech ve skupině bude družstvo hrát další zápas proti týmu z druhé skupiny. A to tak, že třetí s třetím, druhý s druhým a první s prvním. V případě remízy některého ze zápasů přijdou na řadu samostatné nájezdy. Z každé strany pojedou tři vybraní hráči, když se nerozhodne v první sérii, budou následovat už jen nájezdy po jednom. Kdo na nájezdy zvítězí, dostane bod navíc. Stejné kritérium platí i ve finále turnaje.

SKUPINA A SKUPINA B
IFK Helsinky ZCS Lions
SC Bern Lada Togliatti
Hamburg Freezers Sparta Praha

O pořadí ve skupině rozhoduje - 1. počet bodů, 2. vzájemné zápasy, 3. rozdíl vstřelených a obdržených branek, 4. počet vstřelených branek, 5. počet obdržených branek, 6. los.

V první skupině budou hrát vzájemné zápasy SC Bern, Hamburg Freezers a IFK Helsinky. SC Bern hrál loni na turnaji výborně, ale pak přišly problémy a v listopadu byl odvolán trenér. Nastoupil Alpo Suhonen, s ním Bern postoupil do semifinále a tam byl vyřazen Davosem. Tento rok vypadá Bern zcela jinak – o dost silněji. V sestavě je hodně nových tváří – například Toni Soederholm, Kimmo Kuhta (oba z Finska), Pascal Trepanier a Eric Perrin (oba z Kanady).

V druhé skupině hrají ZSC Lions, Lada Togliatti a Sparta Praha. ZSC Lions skončili druzí v lize. Ve finále prohráli 3:1 s Davosem. Tento rok odešli Mark Streit – nejlepší švýcarský obránce a Randy Robitaille – vůdce týmu. Tým již není tak silný jako minulý rok. Lada v uplynulém ročníku skončila na druhém místě za vítězným Dynamem Moskva.

Jízdní řád turnaje
Datum Čas Zápas Výsledek
25.8.2005 16:30 ZSC Lions - Lada Togliatti -:-
25.8.2005 20:00 SC Bern - IFK Helsinki -:-
26.8.2005 16:30 IFK Helsinki - Hamburg Freezers -:-
26.8.2005 20:00 Lada Togliatti - Sparta Prag -:-
27.8.2005 16:30 Hamburg Freezers - SC Bern -:-
27.8.2005 20:00 Sparta Prag - ZSC Lions -:-
28.8.2005 13:00 3. Skupina A - 3. Skupina B -:-
28.8.2005 16:30 2. Skupina A - 2. Skupina B -:-
28.8.2005 20:00 1. Skupina A - 1. Skupina B -:-

Spartu stále zužuje vysoký počet zraněných hráčů, který Šindelovi ničí představy o útočných řadách a jejich sehranosti. Do začátku extraligy zbývá pár dní a marodka Pražanů stále čítá sedm hráčů. Do Švýcasrka s největší pravděpodobností neodcestují Chabada, Ton, Hanzlík, Kratěna a Marek. Naopak do sestavy by se mohl vrátit veterán Vykoukal a syn trenéra Jakub Šindel, jenž by odehrál po zranění první utkání.

Pro více informací navštivte stránku www.slapshot-trophy.ch