14. 10. 2008 Tadeáš Drahorád

Sparta jede v úterý na led Bílých Tygrů

Sérii tří porážek v řadě se sparťané pokusí utnout v úterý v Liberci, kde se utkají s Bílými Tygry, které vede bývalý sparťan Petr Nedvěd. Severočeši se v letošní sezóně trápí, v tabulce jsou až dvanáctí. Pošle je Sparta ještě níž? Zápas začíná v 18:00 v liberecké Tipsport Aréně.
O soupeři ...
Loňský semifinalista letos zatím neprožívá zrovna úspěšné období. Z úvodních čtrnácti kol se Bílí Tygři radovali z výhry pouze čtyřikrát, což je na loňského semifinalistu rozhodně málo. Liberec v tabulce zatím okupuje dvanáctou příčku. Severočeši mají problémy jak s obranou, kterou mají druhou nejhorší v lize, tak s útokem, jenž je třetí nejslabší. Už už se zdálo, že jsou Liberečtí z problému venku, když dokázali pětkrát za sebou bodovat, leč v nedělním kole opět podlehli na Kladně.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
V týmu, který hrál loni o titul a letos se motá kolem dna tabulky, se hvězdy hledají těžko. Václav Nedorost patří k těm úspěšnějším Tygrům. S 11 body vede kanadské bodování klubu.

Velkou posilou je pro tým zpod Ještěda exsparťan Petr Nedvěd. Šestatřicetiletý veterán se neprosadil v kempu New York Rangers a vrátil se do české extraligy. V posledních dvou zápasech vstřelil tento muž, jenž je třetím nejproduktivnějším Čechem v historii NHL, tři branky.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První letošní zápas sehrála Sparta s Libercem 12. září, hned ve druhém kole O2 extraligy. V úvodním domácím zápase byl k vidění vyrovnaný bojovný zápas, který byl po šedesáti minutách za stavu 1:1 stále nerozhodnutý. V prodloužení branka nepadla, a tak musely rozhodnout nájezdy. Vítěznou trefu si připsal Petr Ton. První gól vstřelil v přesilovce za asistencí Martina Ručinského a Ondřeje Kratěny Michal Broš.
O Spartě:
Začátek října se Spartě příliš nevydařil. Holešovičtí sice nejdříve porazili doma Karlovy Vary 3:0, ale pak prohráli tři utkání za sebou. Z toho dva zápasy doma. Nejvíce mrzí zejména poslední prohra s Litvínovem, který na Spartě otočil nepříznivé skóre. „Musíme se dát rychle do kupy,“ nabádá sparťany Martin Rusinský. Po čtrnácti kolech je Sparta na 7. místě.
O zápase:
Zápas 15. kola extraligy se odehraje v liberecké Tipsport Aréně v úterý 14.10. od 18:00. Spartě můžete držet palce u tradičního online přenosu nebo na internetové televizi na tv.hokej.cz.
Ve Spartě nejvíce září:
Ondřej Kratěna po návratu z Finska předvádí parádní výkony. Téměř v každém zápase boduje, jeho spolupráce s parťákem Brošem klape jako dřív. Oba jsou na prvních dvou příčkách v klubovém bodování.

David Výborný v letošní sezóně beze zbytku splňuje roli vůdce a dokazuje, že je stále jedním z nejlepších českých hokejistů. Sparťanský kapitán je platný hlavně svým přehledem a přesnými přihrávkami, kterými neustále zásobuje své spoluhráče.

Sestavy z minulého utkání:
Duba - Vykoukal, Gulaši, L. Procházka, Hanzlík, Ptáček, Cunik - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Ručinský - Dragoun, Podlešák, Mrňa - Látal, Krätzer, Hromas.
Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Modrý, Derner, Zíb - V. Nedorost, Kašpařík, Pletka - Šimánek, Podkonický, Šachl - Klimenta, Nedvěd, Blatný - Vantuch, Plodek, Špaček.
Vzájemná bilance zápasů
2002/2003: 4 - 0 - 0 4:3 4:1 4:3p 4:1