29. 7. 2010 Tereza Velikovská

Sparta poprvé na ledě!

V půl desáté ráno nastoupili hokejisté Sparty k prvnímu tréninku na ledě. Zúčastnil se ho široký kádr, nechyběly zahraniční ani domácí posily. Po prvním tréninku přiblížil Miloš Holaň plány týmu na příští týdny.

Na ledě se během dvouhodinového tréninku střídaly dvě skupiny hokejistů. Druhá skupina měla na programu posilování a jízdu na rotopedu. Tréninku se zúčastnil široký kádr, protože tým čeká v průběhu srpna velké zápasové zatížení. Díky Tipsport Hockey Cupu a účasti v European Trophy si Holešovičtí vyzkouší zatížení ve stylu NHL. Cvičení prvního tréninku na novém ledě připraveném pro European Trophy bylo zaměřeno hlavně na trénink jednotlivých herních situací a rozbruslení po dlouhé pauze. V trenérském týmu se na ledě objevil i nový trenér brankářů Radek Tóth.

Nový trenér brankářů Radek Tóth s Filipem Novotným

Z kádru chyběli na ledě pouze zranění Jakub Koreis, Yorick Treille a Ondřej Kratěna, kterého trápí bolavá záda. Trénovali i Jaroslav Hlinka a Jan Hlaváč, kteří Spartě vypomohou v první čtvrtině soutěže, potom odejdou zpět do Švédska. „Potřebujeme sezónu dobře rozjet a tito zkušení hráči, kteří jsou zvyklí spolu hrát, budou přínosem. Jenom jména nehrají, ale věřím, že nám pomohou dobře rozjet start ligy,“ upřesňuje trenér Miloš Holaň. „Od začátku počítáme s tím, že si musíme udržet širší kádr, až odejdou. Kádr je dost kvalitní na to, aby je plně nahradil.“

Na ledě se objevil i Tomáš Kůrka, který se po zranění naplno zapojil do přípravy. „V letní přípravě se nešťastně zranil při skákání přes překážky, ale už je v pořádku. Začátek extraligy bez problému stihne,“ těší Holaně. „Začátek přípravy jsme přizpůsobili tomu, že extraliga začíná až 17. září, o týden jsme ho posunuli. Máme velice náročný program a tomu tréninky přizpůsobujeme. Čeká nás European Trophy, Tipsport Cup. Kádr bude širší, ale jinak hráče čeká klasický dril. Dopoledne na dvě party, jedna na ledě, druhá v posilovně. Odpoledne většinou hra a nácvik jednotlivých situací. Za týden přijdou první zápasy a možná první změny v kádru,“ přibližuje Holaň plán týmu na nejbližší dny.

Rozpis zápasů Sparty v European Trophy

Pražská Sparta je jediným českým účastníkem European Trophy. Prestižní turnaj bude hrát hned 18 předních evropských týmů. V domácí TESLA ARENĚ tak fanoušci uvidí mezinárodní srovnání Sparty se špičkovými týmy ze zahraničí.

European Trophy

11.8.2010, 18:30 Valerenga – Sparta