29. 9. 2007 Tadeáš Drahorád

Sparta přivítá zatím poslední Kladno

Poslední záříjový týden uzavře Sparta v neděli domácím soubojem s Kladnem. Holešovičtí mají v T-Mobile Areně stoprocentní bilanci a rozhodně ji budou chtít potvrdit i proti poslednímu Kladnu, které v pátek ostudně padlo s Ústím 1:5. Tradičně prestižní souboj má úvodní buly naplánováno na 17:00.
O soupeři ...

Loňská sezóna se Kladnu docela povedla. Po základní části skončil celek ze středočeské metropole na 8. místě, přičemž měl sice nejhorší obranu, ale také nejlepší útok ze všech extraligových týmů. V předkole play-off pak Buldoci vypadli po třech zápasech se Znojmem. Strach soupeřům naháněly především přesilovky, ve kterých excelovala nerozlučná dvojice Patera - Procházka. První jmenovaný málem vyhrál kanadské bodování soutěže, díky většímu počtu vstřelených branek se však nakonec radoval sparťan Hlinka. Nezaostávali ani ostatní, Martin Procházka skončil čtvrtý, Jaroslav Kalla šestý.

Letošní sezónu zahájili Středočeši již s novým sponzorem vítězně. Na nájezdy doma HC GEUS Kladno v prvním kole přetlačilo Třinec. Od té doby ale drží černou sérii. V posledních pěti utkáních získali Kladenští jediný bod. V tomto týdnu nejdřív utrpěli debakl 8:3 ve Vítkovicích, v pátek potom v domácím prostředí podlehli Ústeckému Slovanu 1:5.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Petr Tenkrát se po osmi letech strávených v cizině vrátil na skok do mateřského klubu. Po šesti kolech je nejproduktivnějším hráčem týmu, leč jeho statistika moc neohromí - čtyři body v šesti zápasech. Účastník letošního mistrovství světa odejde ještě v průběhu podzimu do švédské Timry. Jedním z mála hráčů, kteří si na Kladně drží pozitivní +/- bilanci, je i někdejší sparťan Radek Bělohlav. Sedmatřicetiletý veterán nastupuje v útoku právě s Tenkrátem a Kallou. A tato lajna zatím patří k tomu lepšímu, co Středočeši mají.
Vzájemné zápasy v loňské sezóně:
Neuvěřitelně tristní bilanci s Kladnem započal loňský mistr již v prvním zápase. V Holešovicích tehdy prohrávali domácí již 0:4 a vypadalo to s nimi zle. V poslední třetině se domácím podařilo alespoň snížit, a tak si Kladenští odvezli výhru "jen" 5:2.

Odveta na Stadionu Petra Bezruče mělo vyrovnanější průběh, avšak výsledek byl nakonec podobný. Rabat doma zvítězil 5:3.

Jediný bod ze vzájemných soubojů urvali sparťané v dalším domácím zápase. Domácí v předposlední minutě zachraňovali alespoň remízu, na nájezdy ale už byli krátcí. Ten rozhodující proměnil Martin Procházka.

Týmy se spolu rozloučily nebývalou kanonádou. Poslední měření sil vyhrálo Kladno poměrem 7:5. A to i přesto, že po první třetině vedli Pražané 2:0! Hattrickem se tehdy blýskl kladenský obránce Ševc.

O Spartě:
Po neúplných šesti kolech se Sparta uzsadila s deseti body a zápasem s Pardubicemi k dobru na 5. příčce. Všechny domácí utkání Holešovičtí vyhráli a jsou jediným extraligovým týmem, jenž je doma stoprocentní. Kromě prvního duelu ve Zlíně také sparťané sbírají body ve všech kolech. V tom posledním přejeli doma Vítkovice 4:1, když se dokázali gólově prosadit tři ze čtyř útoků.
Ve Spartě nejvíce září:
Petr Nedvěd se po svém návratu do Sparty trefil již čtyřikrát (skóroval v posledních třech zápasech). Urostlý centr v posledním utkání vyměnil křídla, ale ani to mu neuškodilo, ba co víc, třetím gólem do sítě Vítkovic prakticky rozhodl o tom, že body zůstanou v Praze. Nejproduktivnějším sparťanem je v této sezóně zatím Tomáš Netík. Ten si zatím drží průměr bodu na zápas, ale premiérovou trefu v ročníku zaznamenal také až v sobotu. To dokonce otvíral skóre. Jen tak dál!
O zápase:
Zápas začne v pražské T-Mobile Aréně dne 30. 9. 2007 v 17:00. Sparťané mají Kladnu z loňské sezóny co vracet a kdy jindy by měli udeřit, když ne nyní? Pro ty, kteří nebudou přímo v ochozech T-Mobile Areny, vysíláme jako obvykle podrobný online přenos.
Sestavy z minulého kola:
Duba – Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, Nedvěd J. , Tabaček, Protivný – Dragoun, Nedvěd, Langhammer – Ton, Vaic, Štrba – Netík, Sivek, Melichárek – Zelenka, Havel, Hromas – Podlešák.
Orct (16. Lev) - Ševc (41. Hájek), Schnabel, Šmach, M. Štěpánek, L. Procházka, Nádašdi - Horna, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Frolík - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Kazatel, Kuchler.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 1 - 1 - 2 2:4 2:5 6:2 3:3