3. 9. 2003 MiG

Sparta s Paroulkem může počítat, do kempu neodjel

Avízovaný odlet Martina Paroulka za moře se nekoná. Hráč, který stále patří Columbusu, dostal od vedení zámořského klubu možnost zůstat ve Spartě, aniž by se musel ukázat na pravidelném měsíčním soustředění svého zaměstnavatele. A využil ji.
„Rozhodlo se o tom už minulý týden v úterý,“ říká třiadvacetiletý útočník, který do Sparty přišel na začátku toho roku. Jeho angažmá v Praze tehdy předcházela dohoda se Vsetínem na zkušebním období a nakonec vyrovnání mezi oběma kluby.

Sparta původně měla Paroulka postrádat celé září, hráč počítal, že přijde o osm zápasů extraligy. Všechno je jinak. „Vedení Columbusu nejprve trvalo na tom, že musím přijet. Jinak mi prý nepovolí, abych tu zůstal. Pak mi ale volal generální manažer s mým agentem, že nemám velké šance uspět na kempu, a pokud nechci, že nemusím jezdit,“ popisuje události minulého týdne Paroulek.

Smlouva v Columbusu Paroulkovi dál trvá. „Ve Spartě budu v podstatě jako na farmě.“ Předpokládaný vývoj ohledně Paroulkovy dohody, která měla být v případě nezájmu klubu v listopadu toho roku zrušena, se však nenaplní. „Úplně to změnili. Smlouva mi bude trvat až do dubna, jak jsem ji původně podepsal v Columbusu. Podmínkou však je, že mě nemohou povolat do Ameriky. Zůstanu ve Spartě.“