27. 12. 2013 HC Sparta

Sparta se podílí na Týdnu sportu zdarma

Více než stovka sportovišť v hlavním městě se otevřela zdarma všem zájemcům, kteří nechtějí vánoční svátky jen prolenošit, ale také si zasportovat. Největším lákadlem pro všechny zájemce je možnost zdarma si v sobotu od 17 do 19 hodin zabruslit na hlavním ledě Tipsport areny, kde své domácí zápasy hrají hokejisté Sparty a Lva Praha.

„Věřím, že nejen tato možnost pro fanoušky sportu bude lákadlem, proč si zajít na některé z pražských sportovišť trošku zapotit tělo,“ má jasno sparťan Lukáš Pech. Ten se chystá Týdne sportu zdarma zúčastnit s celou rodinou. „Můj syn hraje hokej, takže si určitě společně zabruslíme. Protože jsou však nabídce další desítky sportů, jistě dostane šanci některý z nich.“

Velký zájem je každoročně o Aquacentrum Barrandov a Bazén Hloubětín. Ani letošní rok nebyl výjimkou, místa pro rezervace zmizela z online nabídky během několika minut. „Vůbec se nedivím, malé děti milují dovádění ve vodě. Sám si s rodinou vyrazím za tobogány,“ přiznává Pech. Velkou atrakcí letošního projektu je také nově zrekonstruované koupaliště Šutka na Praze 8.

Přehled všech zapojených sportovišť a volná místa pro rezervaci najdete na prahasportovni.cz.