6. 3. 2012 Daniel Ryl

Sparta se ve čtvrtfinále utká s Kometou Brno!

Modrobílá vlna se valí do Prahy. Brněnská Kometa bude soupeřem Sparty ve čtvrtfinále play-off a kromě bitvy na ledě se dá očekávat i strhující souboj mezi fanoušky. O sparťanském soupeři rozhodlo dnešní vítězství Zlína v pátém utkání předkola proti obhájci titulu z Třince. Potvrdí Sparta své postavení ze základní části nebo Moravané smetou její naděje?

Play-off pro Spartu odstartuje na ledě Tipsport areny v sobotu 10. března, druhý zápas je na programu o den později, poté se čtvrtfinále přesune do Brna, kde se hraje 14. a 15. března.

Letošní bilance? Čtyři zápasy, osm bodů!

První utkání letošního ročníku viděla Kajot Aréna. V televizním zápase šla do vedení Sparta po brankách Dominika Pacovského a Tomáše Rachůnka. Domácím se sice podařilo snížit, ale dvoubrankové vedení vrátil Spartě Daniel Přibyl. Poté ovšem nastal obrat, po kterém dospělo utkání do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí střelci. Brno zvítězilo 4:3 a Sparta se mohla těšit na odvetu, která se odehrála v Tipsport Aréně. První listopadový den se v Holešovicích bojovalo zuby nehty a oba týmy dlouho nemohly vstřelit branku. Ve druhé třetině toto čekání prolomily dvě branky Sparty a ve třetí periodě přidala třetí trefu. Čisté konto Martina Faltera okořenilo vítězství 3:0.

Potřetí se oba týmy střetly opět v Brně a opět bylo k vidění vyrovnané utkání. Na světelné tabuli svítila sedmnáctá minuta zápasu a Sparta již vedla o dvě branky, když se trefil Mario Bližňák a tři minuty před sirénou Dominik Pacovský. Svou trefou vyhnal Jiřího Trvaje z brněnské branky a domácí se zmohli pouze na snížení z hole Leoše Čermáka. Poslední vzájemný zápas hostila opět Tipsport Aréna a kdo přišel, neprohloupil. Po čtyřiadvacáté minutě utkání vedli hosté 3:1 a rodil se zajímavý výsledek. O tři minuty později ovšem zavelel svou druhou brankou Dominik Pacovský a dvě trefy ze třicáté minuty otočily stav utkání ve prospěch Sparty. To jí vydrželo pouze do 47. minuty, než se prosadil Roman Erat. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém se opět ukázal hostující útočník a svou brankou ze třetí minuty prodloužení dovršil hattrick.

Dominik Pacovský s Brnem:

• KOM - SPA 4:3SN (1+1)
  • SPA - KOM 3:0 (0+1)
  • KOM - SPA 1:2 (1+0)
  • SPA - KOM 4:5PP (2+0)

Tajná zbraň? Dominik Pacovský!

Popravdě se o tajné zbrani příliš mluvit nedá. Dominik Pacovský totiž okupuje šestou pozici kanadského bodování týmu, když dokázal nasbírat celkem sedmadvacet bodů za třináct tref a čtrnáct asistencí. Celkem šest kanadských bodů nastřádal Dominik právě s Kometou, proti které rozvlnil síť celkem čtyřikrát.

V prvním vzájemném utkání sezony byl klíčovou oporou týmu. Sparta na svého soupeře vlétla a hned zkraje utkání se dočkala dvojnásobné přesilové hry. Mladý dravec Pražanů dokázal této možnosti využít a poslal svůj tým do vedení. V 8. minutě si připsal asistenci u branky Tomáše Rachůnka, který po návratu ze střídačky proměnil samostatný únik na Hoviho. Po druhém utkání zůstaly všechny body v Praze a Pacovský k tomu přispěl jednou asistencí u vítězné branky Formana. Tato asistence byla již třetím bodem ze dvou zápasů s Brnem.

Třetí zápas nebyl již tak jednoduchý. V bouřlivé atmosféře Kajot Arény šla Sparta do dvoubrankového vedení, které nakonec uhájila. O vítěznou branku se postaral právě Dominik Pacovský. "V oslabení jsme hráli chvíli u nás v obranném pásmu. Já jsem se vrátil na led a Tomáš Rachůnek dobře vyhodil kotouč. Já jsem ho jen dobruslil a vystřelil. Určitě jsem v té chvíli měl více síly než jejich beci. Možná i díky tomu jsem je přebruslil," hodnotil po zápase svou trefu. Před posledním vzájemným zápasem se nabízela otázka, zda Pacovský bude bodovat i ve čtvrtém utkání s Kometou Brno. A kdo mladému útočníkovi věřil, měl radost. Křídelní útočník zaznamenal dvě branky, když nejdříve srovnal stav utkání na 1:1 a poté snížil na 2:3 z pohledu domácích.

Všichni doufají, že sparťanskému útočníkovi nezvlhl prach a spolu s celým týmem vyřadí prvního soupeře v cestě za ziskem mistrovského titulu...