5. 3. 2002 MiG

Sparta už myslí na Třinec, poslední prohry hráči hází za hlavu

Poslední dvě extraligová kola už nic nezměnila na postavení hokejistů Sparty v konečné extraligové tabulce. Jen přisoudila mužstvu čtvrtfinálového soupeře - tým Třince.
Petr Bříza říká: "O spoustě věcí se může spekulovat, a kdybychom ty zápasy vyhráli, každý by říkal, že to nejhorší nás teprve čeká. Tak jako tak platí, že teď to bude jiný hokej než v závěrečných duelech základní části, kdy oba poslední soupeři hráli dobře. Zlín to potvrdil i výkonem v Pardubicích, Becherovka mohla hrát beze stresu a v klidu se rozloučit se sezónou. Dívám se na to spíš pozitivně, protože jsme viděli nedostatky, které musíme v před play off ještě napravit." Podle Břízy je ale základní část zapomenuta a na posledních zápasech vůbec nezáleží.

"Nesehráli jsme je nijak strašně a určitě nás ty výsledky nesvazují," prohlašuje Jan Srdínko. "Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na to, co bude následovat. Základní část jsme vyhráli, čímž jsme splnili první cíl. Teď musíme jít k cíli dalšímu." Do Třince je to o poznání dál, ale hokejový rozdíl mezi soupeři hráči nevidí. "Každé mužstvo v osmičce svým postavením dokázalo určité kvality. My jsme se v Třinci dlouhé roky trápili, až v posledním zápase jsme dokázali vyhrát. Třinečtí mají především výborný útok, ale dost nepříjemné by bylo jakékoli jiné mužstvo," neláme si hlavu se soupeřem brankář Bříza, na němž bude ve vyřazovacích bojích ležet odpovědnost největší.

Jedinou nerovnost gólman Sparty přiznává v dlouhém cestování. "Jednou můžete mít štěstí na soupeře, jindy ne. Ale cestování bude stejné pro oba celky. Pro nás je důležité prosadit se na ledě a jít dál. To ostatní je daň sérii." V tom, jak ji mají sparťané odehrát, se oproti minulým sezónám nic nemění. "Musíme jít trpělivě odzadu, soupeř má nebezpečné útočníky a rychlé brejkové hráče. Pozor si musíme dát na přesilovky, které má Třinec hodně variabilní. Nesmíme dovolit rychlou kombinaci a přečíslení," má jasno Bříza.