27. 12. 2007 Jakub Hlaváč

Sparta v pátek přivítá Ústí nad Labem

Sparta na Kladně neuspěla a pokažený dojem bude chtít napravit proti mužstvi z Ústí nad Labem. Hosté jistě přijedou dobře naladěni z posledníh zápasu, ve kterém dokázali na vlastním ledě porazit hosty ze Znojma. Sparta soupeři nenechá nic zadarmo a vaší pomocí ho snad i přemůže.
O soupeři ...

Po sympatickém startu do soutěže se nováček extraligy, mužstvo z Ústí nad Labem, začal potápět ke dnu tabulky, až se na něm pevně usadil. Pro Severočechy nebude lehké odvracet hrozbu baráže, vždyť na předposlední místo ztrácejí již devět bodů. Kabinu Lvů navíc musel opustit hecíř a kapitán Antoš, který byl vyřazen z kádru poté, co se nepříliš lichotivě vyjadřoval na adresu svého trenéra a spoluhráčů. Bývalý hráč pražské Slavie si v současnosti léčí zraněný prst a rozhoduje se mezi nabídkami z Mostu a Berouna. Jeho odchod kýžené zlepšení herního projevu nepřinesl a pohoda v kabině rozhodně nepanuje. Trenér Vladimír Evan musel po neuspokojivých výsledcích opustit střídačku. Taktovky se dočasně chopilo duo Pecka – Mach a hned v prvním zápase oslavilo vítězství. V domácím prostředí si Ústí vyšláplo na rozjeté Znojmo a ukázalo, že to s bojem o záchranu myslí naprosto vážně.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Pavel Janků je protřelý harcovník, jehož zkušenosti by se hodily každému trenérovi a pro Ústí nad Labem jsou téměř nepostradatelné. Jeho gólové akce nepostrádají lehkost a eleganci zdá se, že tento šikovný forvard zraje do stále větších kvalit. Tři a půl měsíce promarodil s pochroumaným ramenem útočník ústeckých Lvů Jan Čaloun. Jeho absence byla pro nováčka citelnou ztrátou. Kanonýr, který kosil svými brankami soupeře ve Finsku, Rusku ale i v NHL, kde odehrál celkem třináct zápasů za mužstvo San Jose Sharks, by měl být lídrem týmu. Svůj první gól v dresu současného zaměstnavatele vsítil do branky Českých Budějovic, ale daleko větší radost mu jistě udělala jeho druhá letošní branka, jelikož rozhodla o vítězství nad Znojmem. Navíc si v tomto utkání připsal jednu asistenci a velmi si v útoku porozuměl se spoluhráčem Martincem.
Vzájemný zápas v letošní sezóně:
Pražané nezačali na ústeckém ledě vůbec špatně. Jenže domácí dvakrát ujeli a po trefách Haška a Pazourka skončila první třetina 2:0 pro Lvy. Ve dvaadvacáté minutě Přirkyla prostřelil po buly Martin Štrba. Další branky padaly až ve třetí třetině. Vaic s Vykoukal dokonce strhli vedení na stranu Sparty, jenže nováček vyrovnal po rychlém úniku v poslední minutě základní hrací doby Mrázkem. V prodloužení rozhodla dvojice beků Vykoukal - Hanzlík, když druhý jmenovaný po přihrávce v pětašedesáté minutě překonal Přikryla, který měl zacloněný výhled. Sparta si připsala dva body za výhru 4:3 v prodloužení.

Ve druhém vzájemném zápase se zrodilo na ledě pražské T-Mobile Arény velké překvapení. Fanoušci čekali jednoznačnou záležitost a vysoké vítězství mistra, jenže nic takového se nekonalo. Houževnatí hosté pozorně bránili a vyráželi ke smrtícím brejkům. Martin Altrichter nedosáhl na střely Tomáše Martince a nováčka v ústeckém dresu Šagáta. Za Spartu skóroval jen obránce Hanzlík a utkání skončilo výhrou severočeského celku v poměru 2:1.

Sparta ne a ne najít ideální formu, která by jí pomohla dostat se z aktuální herní krize. Mužstvo by potřebovalo, aby procitl některý ze střelců, protože je to právě koncovka, co úřadujícího mistra nejvíce souží. Trenér Výborný se navíc nemůže spolehnout na služby Tomáše Duby, který se sice zapojil do tréninku, ale zápasovou zátěž by ještě nevydržel a navíc by bylo pošetilé riskovat obnovení nepříjemného zranění. Pražané se musejí spolehnout na dvojici Štefl – Altrichter, která střídá velmi povedené momenty s těmi méně vydařenými a uvítala by výraznější pomoc mužstva, jehož defenzíva v posledních utkáních taktéž zle skřípala. Nyní mají sparťanští gladiátoři ideální příležitost nasednou na vítěznou vlnu, protože je čeká několik domácích utkání za sebou a s vaší podporou se hokejisté v rudých dresech jistě dokážou vypnout k výkonům, jaké jsou od nich očekávány.
Ve Spartě nejvíce září:
Na Kladně se do šancí dostával ponejvíce Tibor Melichárek, ale bohužel vždy ztroskotal na umění brankáře Orcta, který zaklel svou svatyni naprosto dokonale. Slovenský rychlík by potřeboval stejně jako jeho kolegové z útoku více střeleckého štěstí, které je nyní na Spartě nedostatkovým zbožím. Marek Černošek platí ve Spartě za důrazného obránce, který neuhne z jediného souboje. Na ledě nevyniká žádnými velkými technickými kousky, ale hraje jednoduše, čímž značně urychluje rozehrávku. Navíc je velice platný při oslabení, protože odstrčit tohoto kulturistu na bruslích od puku je téměř nemožné.
Utkání se odehraje v pátek osmadvacátého prosince v pražské T-Mobile Aréně a jeho začátek je na naplánován na 18:00. Sparta opět bude spoléhat na vaší podporu, takže přijďte v hojném počtu. Pro ty kteří budou mí jiné důležité věci na práci, bude připraven na našich webových stránkách online přenos.