18. 9. 2006 Lucie Vítková

Sparta vyzve Pardubice!

Závratnou rychlostí utíkají extraligové zápasy. Již šesté kolo má na programu nejvyšší domácí soutěž, v jehož rámci přijedou do T-Mobile Arény hokejisté Pardubic. Ti měli impozantní vstup do nového ročníku, ale v posledních dvou kolech se trápí v koncovce, když už více než sto čtyřicet minut nevstřelili branku. Utkání s tradičním rivalem z východu Čech začíná v úterý od 18:00!
PARTNEREM UTKÁNÍ JE OEZ!
O soupeři ...
Pardubicím loňská sezóna nevyšla dle představ. Jako na obhájce mistrovského titulu na ně široká veřejnost hleděla přísným okem a celek okolo trenéra Vladimíra Bezdíčka nezvládl úvod sezóny ani její následující průběh. Konečné deváté místo a nepostup do vyřazovací části byl na východě Čech brán jako velký neúspěch.

To se odrazilo v letních měsících na složení mužstva, které prošlo velkou obměnou. Na trenérskou lavici se vrátil bouřlivák Říha, obranu vyztužili reprezentanti Čech s Píšou. Útok by měli podpořit Ondřej ze Znojma či slovenský střelec Andrašovský.

Vstup do nové sezóny, který má pro Pardubice přívlastek „napravovací“, Moelleru vyšel. Z prvních třech zápasů vytěžili hokejisté vedení Říhou devět bodů a ve městě perníku mohla vládnout spokojenost. Jenže rázem je všechno jinak. Oslabené Pardubice nedokázaly vsítit branku Zlínu, střelecky naprázdno vyšli střelci také v Plzni. Na gól už Pardubice čekají více než sto čtyřicet jedna minut!

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
V Pardubicích nejvíce spoléhají na slovenského brankáře Jána Lašáka. Ten loni prošel těžkým zraněním a Moeller poznal, jaký poklad se v něm skrývá. Letos je již Lašák zcela fit a své kvality dokazuje vrchovatou měrou. V pěti odehraných zápasech pustil pouze pět branek a disponuje vynikajícím průměrem přes 96%. Lašák má zkušenosti z reprezentace i z kanadskoamerické NHL. Pardubice před sezónou určily svého nového vůdce, kterým se stal další Slovák ve službách Moelleru Miroslav Hlinka. S kapitánským „C“ na dresu se Hlinkovi daří a pohodu přetavuje v dobré výkony také mezi mantinely. S průměrem bodu na zápas je nejproduktivnějším pardubickým koněm, když vsítil dvě branky a tři připravil pro své spoluhráče. Hlinku si dobře pamatují také příznivci Sparty, kde působil pět let.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
V uplynulé sezóně se Sparta s Pardubicemi utkala čtyřikrát a vzájemná bilance zápasů byla vyrovnaná. Zatímco v úvodním střetnutí se radovaly Pardubice, Pražané uspěli poslední říjnový den před vlastními diváky. V ČEZ Areně sahala Sparta dlouho po bodu, nakonec jí ale zlomilo dvojnásobné oslabení a gól Petra Sýkory. V posledním vzájemném měření sil šlo o hodně. Vítěz zápasu se mohl více posunout vysněnému play off. Zatímco Moeller byl v krizi a pět zápasů nepoznal příchuť vítězství, Sparta se pomalu zvedala a sebevědomě kráčela vzhůru. To se potvrdilo i v samotném utkání, když Holešovičtí svého konkurenta přestříleli 7:5.
O Spartě:
Pražanům vstup do sezóny nevyšel dle přestav. Zatímco v přípravě se svěřenci trenéra Výborného prezentovali dobrými výkony, samotná soutěž jim otevřela oči. Hokejisty trápí nedůraz před brankou, nesehranost a chabá produktivita. Branky střílejí pouze ostřílení mazáci, obrana nepůsobí kompaktním dojmem. V posledním střetnutí navíc střídal brankář Salfický a Sparta poprvé vyzkoušela kvality náhradníka Přikryla. V utkání s Pardubicemi chtějí Holešovičtí prokletí zlomit a vítězstvím v těžkém utkání načít novou sérii. Bojovat s týmem nebude nadále zraněný Martin Štrba, scházet s největší pravděpodobností bude rovněž bek Stehlík. Zda do střetnutí naskočí měsíční posila Roman Vopat či Slovák Igor Pohanka, zůstává nadále otázkou.
Ve Spartě nejvíce září:
Nejproduktivnějším mužem v rudém dresu je útočník Jaroslav Hlinka. Devětadvacetiletý kapitán širšího reprezentačního mužstva má v úvodu sezóny formu a byl u všeho podstatného, co se na ledě v podání Sparty odehrálo. Na svém kontě má po pěti zápasech sedm bodů a zařadil se mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. Hlinka vsítil dva góly, častěji ovšem připravuje střelecké pozice pro své spoluhráče. Z jeho pasů těží především Petr Ton, který se třemi góly potvrzuje instinkt střelce. Kladenský rychlík se po odchodu kamaráda Marka chvíli hledal, nyní se dostává do obávané formy. V posledních dvou zápasech se z branky radoval třikrát, prostřelil dvakrát litvínovského Altrichtera, v brance pozdravil rovněž kladenského Orcta.
O zápase:
Utkání HC Sparta Praha - HC Moeller Pardubice startuje v úterý 19. září v 18:00. Všichni jste na utkání strdečně zváni, vstupenky jsou k mání od 40 KČ do 160 KČ. Vemte s sebou na hokej také své ratolesti, které mohou využít nový dětský koutek Global Express. Pro ty, kteří se do T-Mobile Arény nedostanou, bude na našich stránkách přichystám tradiční online přenos.

Vstupenky a předprodej

Zakupte vstupenky přes Ticketpro online!

Sestavy z minulého kola:
Salfický (37. Přikryl) - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Černošek, Tabaček, Benýšek - P. Ton, Sivek, O. Kratěna - Netík, J. Hlinka, Podlešák - Dragoun, Langhammer, Hromas.
Lašák – Linhart, Havíř, M. Šeda, Snopek, Koma, Čáslava, J. Nakládal, Lesák – Mrázek, Blažek, Ondřej – Sýkora, Hlinka, Tvrdík – Čaloun, Koukal, Kolář – J. Šeda, Starý, O. Nakládal.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 7 - 0 - 0 5:2 7:0 4:3 4:3 3:1 2:1 5:1