31. 5. 2014 Tereza Velikovská

Sparťané absolvovali náročný Spartan race

K tréninkům, které má sparťanský A-tým v rámci letní suché přípravy povinné, si čtveřice hráčů ve složení ADAM POLÁŠEK, KAREL PILAŘ, JAN PISKÁČEK a DAVID DVOŘÁČEK přidala náročnou tréninkovou dávku navíc. V sobotu 31. května totiž v Liberci jako tým "Radegast – HC Sparta Praha" absolvovali extrémní Reebok Spartan race, který jim dal pořádně do těla.

Během více než pět kilometrů dlouhého závodu okolo lyžařského areálu Vesec absolvovali všichni účastníci a účastnice včetně sparťanů náročné umělé i přírodní překážky. U některých je v případě nezdolání čekal trest v podobě 30 angličáků, na jehož splnění dohlíželi traťoví komisaři.

Ještě čistí a plní elánu před závodem.

"Angličáky byly dost těžký, daly mi opravdu zabrat. Ty jsem bohužel musel dělat i na posledním stanovišti před cílem, protože jsem se oštěpem netrefil do figuríny. Tedy, já se i trefil, ale jen se to odrazilo a nezapíchlo se to. Takže další angličáky," smál se v cíli nejzkušenější ze sparťanských účastníků, obránce Karel Pilař.

Nejobtížnější překážkou pro něj bylo šplhání na laně. "Nejtěžší asi bylo lano. Kolega z týmu mi poradil, že mám mít rukavice, což se ukázalo úplně liché, protože to hrozně klouzalo. Takže místo toho bylo zase třicet angličáků," konstatoval.

Bahno všude, ale úsměv zůstává.

To další hráči Sparty označili jako nejnepříjemnější část závodu plížení se v bahně pod ostnatým drátem. A pořadatelé si na přípravě dali skutečně záležet, těsně před tím, než se k téhle překážce dostali závodníci, ji ještě více znepříjemnili vodou z hasičské cisterny.

Nejhorší překážka? Lezení v bahně!

"Bylo opravdu náročné, navíc do kopce a hodně dlouhé," připustil obránce Jan Piskáček. Stejně jako jeho tři kolegové, i on musel i na posledním stanovišti dělat angličáky. "Trefil jsem figurínu, ale oštěp se bohužel nezapíchl, tak jsem musel dělat angličáky. Ty jsme zatím v letní přípravě na tréninku nedělali, ale řekl bych, že náš určitě čekají," usmíval se.

Spartánská očista po závodě.

I podle nováčka Davida Dvořáčka byla tato překážka tou nejnáročnější. "Lezení v bahně bylo nejhorší. Hlavně to bylo hrozně dlouhé, takže jsem se dost těšil, až už bude konec. Síly postupně ubývaly, ale vzájemně jsme na sebe čekali, tak jsme si vždycky trošičku oddechli," upřesnil týmovou taktiku, díky které doběhli všichni čtyři sparťané do cíle společně.

Celkově obsadili sparťané v kategorii Muži Elite 77. až 80. místo z celkového počtu 214 závodníků se shodným časem 1:01:25. To jim stačilo na desáté místo mezi týmy. Náročný závod si všichni čtyři hráči Sparty užili. "Bylo to během letní přípravy docela zpestření. Moc jsem si to užil, fakt mě to bavilo," zhodnotil Pilař.