26. 10. 2004 Lucie Vítková

Sparťané se odnaučili prohrávat

Již patnáctkrát za sebou neztratili hráči Sparty v utkání všechny tři body. Poslední plný počet bodů přivezli Holešovičtí z ledu Znojemských Orlů. "Máme silné mužstvo," přemítá sparťanský mladík Tomáš Netík.
První třetina nebyla z pohledu hostů příliš povedená. Orli měli více ze hry a chvilkami Spartu přehrávali. Pražany držel nad vodou spolehlivý výkon Petra Břízy, který odehrál poněkud v tichosti svůj šestistý zápas. Hráči Sparty věděli, že porazit domácí mužstvo nebude snadné. "Znojmo má výborné mužstvo, hlavně v domácích zápasech. To, že se jim teď nedaří nic neznamená. My jsme sem nejeli s tím, že jasně vyhrajeme. Věděli jsme, že to bude těžké, " vysvětluje utočník Tomáš Netík. Trenéři zvolili na zápas jasnou taktiku. " Chtěli jsme první třetinu nedostat gól a to se nám podařilo," prozrazuje sparťanská sedmnáctka.

Od druhé třetiny bylo znát, kdo je na ledě favoritem. "Hodně nám pomohl gól na začátku druhé třetiny, kdy to výborně provedl Honza Hlaváč. To nás zvedlo po nepovedené první třetině, kdy mělo více ze hry Znojmo, " má jasno dvaadvacetiletý forvard. Sám Netík pár minut před závěrečnou sirénou rozjásal malý hlouček sparťanských fanoušků počtvrté v zápase. "Znojemští už ke konci hodně útočili. Z protiútoku dobře zatáhl kotouč do útočného pásma Petr Ton. Vzniklo z toho přečísledni tři na dva. Petr mi nahrál, chtěl jsem střílet nahoru na lapačku. Naštěstí to tam spadlo, " usmívá se blonďaté pravé křídlo.

Hokejisté Sparty vévodí extralize společně s týmem HC Hamé. Pražané si za sedmnáct odehraných kol připsali pouze jednu porážku. " Víme, že se nedá vyhrát všech dvaapadesát zápasů. Podáváme ovšem velmi dobré, kolektivní a soustředěné výkony z nichž pramení naše dobré výsledky," uzavírá talentovaný hokejista.

Obránce Libor Procházka opuštěl Hostan Arenu v dobré náladě a hned se pustil do krátkého zhodnocení celého zápasu. " První třetinu mělo Znojmo mírně navrch, dobře bruslilo, napadali nás. Tam jsme vypadali trochu jako mátohy. Potom, co jsme dali první gól už se hrála jen naše hra, poté jsme byli lepším týmem my," líčil olympijský vítěz z Nagana. "Přijeli jsme do Znojma po třech hodinách v autobuse. Bylo to těžké, první třetinu nohy nefungovaly tak, jak by měly," usmívá se třicetiletý bek.

Procházkova branka v poslední minutě prostředního dějství uťala znojemskou snahu o zvrat v utkání. Gól "do šatny" Orly definitivně zlomil. "Michal Broš mi nechal puk dobře do tandemu a potom Vokounovi ještě stínil. Mě se to podařilo jen dobře trefit," popisuje svou druhou branku v sezóně mistr světa z Norska.

Procházka působí v klubu teprve druhou sezónu, přesto si nemůže vynachválit partu, která se vytvořila okolo kouče Lenera. "Máme velmi vyrovnané mužstvo. Stále hrajeme na čtyři útoky a sedm obránců, takže máme stále spoustu sil i když hrajeme třikrát v týdnu. Nezlomí nás ani, když prohráváme o gól, o dva. Hrajeme jako tým, u nás hra nestojí pouze na jedné pětce. Jsme velké mužstvo," říká pyšně majitel dvou bronzových medailích z mistrovství světa ve Finsku a Švýcarsku.