7. 8. 2017 Tereza Velikovská

Sparťané skončili druzí na Mountfield Cupu

V rámci předsezónní zápasové přípravy se sparťané zúčastnili turnaje Mountfield Cup. Kromě pořádajícího Hradce Králové se svěřenci koučů Jiřího Kalouse a Jaroslava Nedvěda střetli ještě s Pardubicemi a s reprezentací Jižní Korey. Ze tří zápasů sparťané získali pět bodů a obsadili konečnou druhou příčku za vítězným Hradcem Králové. Hned dva sparťané navíc získali individuální ocenění. David Honzík byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje, Tomáš Pavelka nejlepším obráncem.

Výsledek obrázku pro mountfield cup

Sparta - Jižní Korea 1:2p (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Sparťané vstoupili do Mountfield Cupu domácím utkáním s Jižní Koreou, se kterou si připsali bod za porážku 1:2 po prodloužení. Sparta sice rychle vedla po trefě Petra Kumstáta, ale houževnatý soupeř se skvěle chytajícím Mattem Daltonem v zádech se nevzdal a za svou bojovnost byl odměněn vyrovnávacím gólem. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, v němž v úniku rozhodl Ki Sung Kim.

Branky a nahrávky: 3. Kumstát (Forman) - 42. Hyung Yun Shin (Jin Hui Ahn, Min Ho Cho), 63. Ki Sung Kim. Rozhodčí: Bejček, Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Bez využití.V oslabení: 0:0. Diváci: 2 348. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nejlepší hráči utkání: Jiří Černoch - Matt Dalton.

Sestava Sparty: Kváča – Mikuš, Piskáček, Dvořák, Zámorský, Pavelka, Kalina, M. Jandus – Kumstát (A), Pech, Forman – Černoch, Hlinka (C), Saponari – O. Procházka, Komárek, Lis – T. Jandus, Rousek, Maršoun.

Hradec Králové - Sparta 3:2sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Ke druhému utkání Mountfield Cupu 2017 nastoupili sparťané na ledě pořádajícího Hradce Králové. Ten šel do vedení, na 2:1 ale ještě v první třetině otočili skóre Vinny Saponari a Jan Švrček. Ve druhém dějství domácí srovnali, třetí třetina a prodloužení už hlavně díky skvělému výkonu sparťanského gólmana Davida Honzíka další gól nenabídly. Mountfield nakonec rozhodl o vítězství v dovednostní soutěži, kde uspěl pouze kapitán Jaroslav Bednář.

Branky a nahrávky: 7. Džerinš, 33. Koukal (Jarůšek), rozhodující sam. nájezd Bednář – 9. Saponari (Černoch, T. Jandus), 14. Švrček (M. Jandus). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Bez využití.V oslabení: 0:0. Diváci: 3 128. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Andris Džerinš - David Honzík.

Sestava Sparty: Honzík – Mikuš, Piskáček (A), Švrček (C), Kalina, Mikliš, Zeleňák, M. Jandus – Říčka, Klimek, Reichenberg – Uher, Smejkal, Kudrna (A) – Černoch, Rousek, Saponari – T. Jandus, Komárek, Dubský.

Pardubice - Sparta 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Sparťané zakončili své působení na turnaji Mountfield Cup vítězstvím nad pardubickým Dynamem. Po bezbrankové první třetině využil v té druhé přesilovku obránce Tomáš Pavelka, Pardubice ovšem brzy srovnaly skóre. Těsně před přestávkou ale znovu zaúřadoval Pavelka a druhou nechytatelnou dělovkou vrátil Spartě vedení, které už udržela až do konce zápasu.

Branky a nahrávky: 5. Poulíček (Kaut) – 23. Pavelka (Kalina), 39. Pavelka (Klimek, Kalina). Rozhodčí: Úlehla, Wágner – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči utkání: Martin Růžička - Tomáš Pavelka.

Sestava Sparty: Honzík – Dvořák, Zámorský, Kalina, Pavelka, Mikliš, Švrček (C), Zeleňák - Říčka, Klimek, Reichenberg – Forman, Pech, Kumstát (A) – Uher, Smejkal, Kudrna (A) – Černoch, Rousek, Saponari.