4. 9. 2008 Tomáš Kubánek

Sparťané zahájili s fanoušky sezonu florbalem

První vzájemné oficiální setkání fanoušků s celým týmem Sparty v této sezoně se usutečnilo ve středu v moderní sportovní hale Podvinný mlýn. Hlavním tahákem byl exhibiční florbalový turnaj čtveřice mužstev namixovaných z hokejistů, fanoušků a novinářů. Trojici zápasů doprovázela velká autogramiáda či vystoupení Ice-Cats.
Možnost příjemného strávení středečního odpoledne přilákala do haly Podvinný mlýn hned několik stovek fandů. Ti byli zvědaví na to, jak si sparťané poradí s hrou, která je hokeji hodně podobná, ale přesto tolik odlišná. Nutno říci, že řada hokejistů by se ve světě neztratila, ani kdyby led a puk vyměnila za palubovku a děravý míček. Fanoušci a novináři se snažili nezůstat pozadu. Běhali jako o život, až by se z nich pot dal ždímat.

Přesto úvodní zápas mezi White Sharks a Blue Effect příliš branek nepřinesl. Na trefu Miroslava Grossmanna z deníku Sport, jehož moderátor programu Dr. Buben častoval řadou sobě vlastních vtípků a narážek, odpověděl Jan Hanzlík. Poté však ani jedno mužstvo další gól nepřidalo a o postupujícím rozhodly až nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem se ukázal Jan Chlumský a poslal svůj mančaft do finále.

Druhému mači podobně dramatická zápletka chyběla. Mužstvo Red Sox, vedené koučem Tomášem Pöpperlem, dominovalo na hřišti už od začátku a s chutí rozstřílelo Yellow Hornets 6:2.

Přestávku před finále vyplnilo působivé představení sparťanských roztleskávaček Ice-Cats Po celé odpoledne se u podpisového stolku střídali hráči právě nehrajících družstev a uspokojovali hlad fanoušků po autogramech na kartičky, fotky, plakáty či dresy.

Tajenka finálové bitvy mezi Blue Effect a Red Sox zůstávala dlouho nevyluštěna, avšak jako lepší se nakonec ukázaly "červené ponožky". O vítězství 3:1 a celkovém triumfu v turnaji se zasloužili hokejisté František Ptáček, Jakub Langhammer, Libor Procházka, Michal Gulaši a fanoušci Jiří Smitka, František Hruška, Iva Horčicová, Jan Skála, Pavel Kralik, Pavel Tojšl, Štěpán Vašek a Marek Svoboda. Mužstvo z lavičky dirigoval Tomáš Pöpperle.

Dvojnásobnou úspěšnou střelkyní v dresu vítězů byla Iva Horčicová. "Nejvíce se o naše vítězství zasloužili asi kluci z řad fanoušků, protože jich bylo nejvíce. Ale hokejisté se taky snažili," řekla s úsměvem. To Tomáši Dubovi, který si po delší době vyzkoušel jinou pozici než gólmanskou se skórovat nepodařilo. "Sice mě to během zápasu táhlo do branky, ale zařekl jsem se, že tentokrát zkusím naopak nějaký ten gól dát. Bohužel se to nepodařilo," naoko smutnil ve skutečnosti rozesmátý Dubísek.

Středeční odpoledne vlastně ale nesmutnil nikdo, ani poražení. Vždyť všichni se skvěle pobavili!