20. 10. 2016 Jakub Borovský

Sparťanská mládež bojuje o další vítězství

Kromě duelů Tipsport extraligy odehrají od čtvrtka do neděle své zápasy také mládežnické týmy Sparty. Juniory čekají před třítýdenní pauzou dva duely na stadionech soupeře. V pátek jedou do Jihlavy, v sobotu do Brna. Starší dorostenci naopak oba soky přivítají doma, kam ve čtvrtek dorazí Letňany a v pátek lídr skupiny západ Chomutov. Mladší dorost bude hájit neporazitelnost, která trvá už neuvěřitelných jedenáct zápasů, v nedělním utkání v Ústí nad Labem.

Junioři

• Umístění: 7.
  • Body: 24
  • Bilance: 7-1-1-6
  • Skóre: 46:48

Sparťany čeká poslední zápasový blok před reprezentační pauzou, která DHL Extraligu juniorů přeruší na tři týdny. K duelům 15. a 16. kola se vydají Pražané na Moravu za týmy, se kterými ještě letos nehráli. V pátečním utkání je přivítá třináctá Jihlava, jež ztrácí na Spartu sedm bodů, ale tak má dva zápasy k dobru. V sobotu se utkají svěřenci Pavla Gefferta v Brně s Kometou. Ta vede tabulku extraligy a na sedmou Spartu má náskok pěti bodů.

ONLINE: Pátek 21. října – HC Dukla Jihlava - Sparta Praha 15:00

ONLINE: Sobota 22. října – HC Kometa Brno - Sparta Praha 17:00

Starší dorost

• Umístění: 4.
  • Body: 21
  • Bilance: 7-0-0-7
  • Skóre: 52:47

Starší dorostenci v posledních zápasech střídali pravidelně vítězství a porážky. Nyní je čekají v NOEN Extralize staršího dorostu další dvě kola. Obě se odehrají na domácí půdě. Ve čtvrtek se sparťané utkají s Letci z Letňan. Oba dosavadní duely proti tomuto soupeři Sparta zvládla po výsledcích 3:25:4. V pátek přijede naopak aktuálně nejlepší tým skupiny Západ, Chomutov. Sparta se pokusí prolomit zatím nepříznivou sérii, v této sezoně se jim totiž nepodařilo ani jednou Piráty porazit. Poprvé jim podlehli na domácím ledě 3:4, další utkání prohráli v Chomutově 2:4.

ONLINE: Čtvrtek 20. října – HC Sparta Praha – HC Letci Letňany 17:30

ONLINE: Pátek 21. října – HC Sparta Praha – Piráti Chomutov 17:30

Mladší dorost

• Umístění: 1.
  • Body: 33
  • Bilance: 11-0-0-0
  • Skóre: 84:24

Úžasnou sérii jedenácti výher z jedenácti zápasů zatím drží mladší dorostenci Sparty. Jasnou dominanci také ukazuje skóre, když sparťané vstřelili už 84 branek a pouze 24 jich inkasovali. K nedělnímu utkání pojedou do Ústí nad Labem, tedy na led týmu, kterému patří ve skupině západ ELIOD Extraligy mladšího dorostu s deseti body až osmá příčka. V prvním vzájemném utkání sparťané jasně vládli a vyhráli 10:2.

ONLINE: Neděle 23. října – HC Slovan Ústí nad Labem - HC Sparta Praha 12:45