22. 10. 2009 Petr Schwank

Sparťanská mládež zbrojí na důležité bitvy

P r a h a - Budoucnost holešovického hokeje zápasí s náročným programem. Zatímco starší dorostenci hrdě okupují první příčku tabulky, juniorka se potácí v problémech. Od samého dna jí dělí tenká hranice, kterou se nástupci sparťanského „áčka“ pokusí vyztužit už v pátek, 23. října v derby s juniorskou Slávií.

Svěřenci bývalé opory sparťanů, Richarda Žemličky, se v dosavadním průběhu sezóny prezentovali pouze šesti výhrami. Naposledy museli sklopit hlavu v Plzni, které podlehli 3:1. Pakliže se jim nepodaří na domácí půdě zpacifikovat městského rivala, připíší si již čtvrtou prohru v řadě. Sešívaní se rovněž potýkají s kolísající formou, v tabulce obývají osmé místo a drží si tříbodový náskok před Spartou.

Týden juniorů:
23.10. SPA – SLA (18:00)
28.10. UNL – SPA
30.10. SPA – CEB (17:30)

Ofenzivní sílu sparťanů diriguje dvacetiletý Petr Morkes, jehož bodové konto krášlí 5 gólů a 11 asistencí. Zdatně mu sekunduje jeho kolega Robert Sovík, který nasbíral celkem 13 bodů.

Starší dorostence čeká o poznání pernější program, než jejich starší spoluhráče. Ligové rozlosování je 23. října svede dohromady s předposlední Plzní a hned následující den musí obhajovat prvenství v tabulce v derby se Slávií. Sparťané zatím vévodí západní části se 34 body, pražský rival ze Slávie jim však dýchá na záda, navíc mu hrají do karet dva zápasy k dobru. Po dvou náročných utkáních si dorostenci povolí brusle jen na tři dny. Do zápasového tempa se vrátí na státní svátek, kdy na ně čeká na vlastním ledě starší dorost třetího Kladna.

Týden st. dorostu:
23.10. SPA – PLZ (14:15)
24.10. SLA – SPA
28.10. KLA – SPA
30.10. SPA – LIT (17:30)

Svěřenci kouče Jiřího Doležala neztrácejí body a suverénně kráčí soutěží. Povede-li se jim pokořit plzeňskou mládež, natáhnou šňůru vítězných zápasů na osm v řadě.

Počínání sparťanské mládeže můžete sledovat naživo v TESLA ARENĚ, vstup na všechna utkání mládežnických týmů je zdarma. Pro ostatní jsou k dispozici on-line změny stavu na onlajny.cz .