13. 2. 2014 HC Sparta

Sparťanská tipovačka: Česko - Lotyšsko

V úvodním utkání olympijského turnaje Češi podlehli fvorizovanému Švédsku 2:4. Prohru očekávalo hned sedm z devíti účastníků sparťanské tipovačky. Ve druhém kole, ve kterém hráči, fanoušci a redaktoři tipují výsledek střetnutí mezi Českem a Lotyšskem, už převažují optimisté. Ve druhém díle tipovačky najdete také průběžné výsledky.

• 6.-9. Daniel Ryl - 2 body

Hned sedm z devíti účastníků sparťanské tipovačky si v prvním kole připsalo body za správný tip na prohru. Přesné skóre se podařilo trefit jen šéfredaktorce webu Tereze Velikovské, která tak s deseti body za správný tip na prohru, jednoho střelce i přesný výsledek průběžně vede v individuálním žebříčku před dvojicí fanoušků Markem Lípou a Alešem Zbořilem. Ti kromě prohry trefili také po jednom střelci, Lípa jako jediný správně určil jako střelce Jaromíra Jágra. Po nich následují hráči Adam Polášek s Karlem Pilařem, kteří sice optimisticky a špatně tipovali výhru Čechů, ale správně tipovali jako střelce obránce Marka Židlického.

POŘADÍ TÝMŮ:

• 1. redaktoři - 14 bodů
  • 2. fanoušci - 12 bodů
  • 3. hráči - 8 bodů

V průběžném pořadí týmů vedou redaktoři před fanoušky a hráči, rozestupy jsou ale zatím minimální. Jak pořadím zamíchá druhé kolo, ve kterém se tipuje na výsledek pátečního dopoledního duelu mezi Českem a Lotyšskem? První díl sparťanské tipovačky naleznete ZDE.

HRÁČI:

LUKÁŠ PECH

• Tip: výhra
  • Výsledek: 4:1
  • Střelci: Frolík, Červenka, Krejčí
  • Komentář: Myslím, že naš tým si dá tentokrát velký pozor na začátek zápasu. Vstoupí do něj dobře a budou chtít dát v první třetině nějakou branku, aby se dostali do pohody a utkání zvládli. Myslím, že naši nastoupí drtivě a v první třetině dají dva góly.

KAREL PILAŘ

• Výsledek: 3:0
  • Střelci: Krejčí, Voráček, Plekanec
  • Komentář: V druhém zápase už to bude o něčem jiném. Kluci do něj vstoupí zodpovědně a rychle se dostanou do vedení. Lotyši jsou silný soupeř, ukázali to výborným výkonem proti Švýcarsku, ale vyhrajeme s nulou vzadu.

ADAM POLÁŠEK

• Výsledek: 3:2
  • Střelci: Plekanec, Jágr, Židlický
  • Komentář: Na rozdíl od zápasu se Švédskem určitě tentokrát neprospíme start. Myslím, že to bude vyrovnaný zápas až úplně do konce, kdy budou ještě Lotyši odvolávat gólmana. Ale český tým těsné vedení udrží.

FANOUŠCI:

TEREZA BĚLINOVÁ

• Výsledek: 4:0
  • Komentář: Český tým se ve druhé polovině zápasu se Švédy zmátořil a zjistil, že když se chce, tak to jde. Myslím si, že na lotyšském výběru si spraví chuť i přes jejich tuhou obranu. Jistotu bude dodávat Ondra Pavelec v bráně.

ALEŠ ZBOŘIL

• Výsledek: 3:1
  • Střelci: Hemský, Plekanec, Krejčí
  • Komentář: Lotyši samozřejmě nejsou tak kvalitním týmem jako Švédsko, takže český výběr by měl už kvůli další pohodě v turnaji zabrat. Nečekám ale jednoduchý zápas, všichni si určitě pamatujeme trápení naší reprezentace se stejným soupeřem před 4 roky ve Vancouveru nebo i předloni na MS ve Švédsku. Moc gólů nepadne ani tentokrát, nicméně se přece jen projeví větší kvalita našich klíčových hráčů oproti těm lotyšským.

MAREK LÍPA

• Výsledek: 5:2
  • Střelci: Jágr, Frolík, Židlický
  • Komentář: Navzdory tomu, jak naši se Švédy špatně začali, tak dobře skončili. Takže očekávám vyhru, i když to nebude tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. O naší výhře ale podle mě rozhodneme až ve třetí třetině. Jágr mi jako střelec poprvé vyšel, takže ho nemůžu ho zklamat.

REDAKTOŘI:

ROBIN MANA

• Střelci: Plekanec, Hanzal, Rozsíval
  • Komentář: Výkon z prvního zápasu moc důvodů k optimismu nedává. S Lotyši to bude úporná bitva proti houževnaté obraně soupeře a gólmanu Masalskisovi. Zápas zlomíme až ve třetí třetině. Určitě se gólově prosadí obránce.

TEREZA VELIKOVSKÁ

• Výsledek: 5:1
  • Střelci: Hemský, Židlický, Frolík
  • Komentář: Čeští hráči navážou na zlepšený výkon ve druhé polovině utkání se Švédskem a největšího outsidera skupiny jasně přejedou. Lotyši budou navíc psychicky dole poté, co o remízu se Švýcarskem přišli pouhých osm sekund před koncem třetí třetiny díky vlastnímu gólu. Tohle si zkrátka Češi pohlídají a zvítězí, žádné překvapení se konat nebude.

DANIEL RYL

• Střelci: Židlický, Plekanec, Voráček
  • Komentář: První třetina se Švédskem nám ukázala tvrdou realitu a rozhodně nás nečeká nic lehkého, což Lotyši potvrdili proti Švýcarům. Čekám, že si Češi budou chtít spravit chuť a po vyrovnané první třetině Lotyše jednoznačně porazíme. Důležitý bude spolehlivý výkon Ondřeje Pavelce a zejména větší klid na puku, což by pro náš zkušený tým neměl být problém.

PRAVIDLA TIPOVAČKY: Všech devět soutěžících tipuje zápasy českého týmu a na závěr v posledním kole také finálové klání na olympijských hrách v Soči. Za správný tip na výhru či prohru si každý připisuje 2 body, za uhodnutí přesného výsledku získává tipař 5 bodů. Na každý zápas se tipují i tři střelci z řad českého týmu (ve finále poté tři střelci z týmů bojujících o zlato). Za každého správně zvoleného střelce si soutěžící připisují 3 další body.