23. 7. 2003 Petr Přikryl

Sparťanské vzpomínky a trenčínská realita

Nejprve bych chtěl napsat, že si vážím toho, že se můžu znovu objevit na sparťanských stránkách, přestože pro mne skončila jedna kapitola nazvaná „věčný náhradník„.
Ale musím zdůraznit, že být šest let ve Spartě, byla pro mne velkou zkušeností a ohromnou poctou. Já začínal tam, kde jiní touží hrát, a jsem na to hrdý. Poznal jsem spoustu super hráčů a hlavně jsem zažil skvělé hokejové časy, které možná už nikdy nezažiji. Mé další kroky vedou do hokejově proslaveného města Trenčín. Co o něm říci? Po sportovní stránce ho každý zná a jinak - krásné menší městečko, nad kterým ční Trenčínský hrad. Letní příprava začala 28. dubna a seznamování s novými spoluhráči nebylo nijak zajímavé, navzájem jsme se poznávali. Nutno dodat, že zde už minulou sezónu hráli Venca Král a Jiří Heš, kteří mi pomohli se trochu aklimatizovat. Tréninkové dávky nebyly ze začátku tak náročné, ale postupně se přidávalo. Bylo to trochu odlišné trénování od toho, co jsem zažil ve Spartě. Například speciální trenér v posilovně, kde na každém cviku byl měřící přístroj, a ten vám ukázal, jestli vše děláte na sto procent. Dále in-line hokej. Samozřejmě jsem byl v bráně. Moc to neklouže, což byl pro mě velký problém, ale zvyknul jsem si. Jinak je to všude hodně podobné: kola, běhání, tělocvična a různé testy, které mají zjistit, jak na tom člověk je. Letní příprava skončila 20. června a začala třítýdenní dovolená.

Dovolenou jsem trávil s rodinou, respektive s přítelkyní a mámou. Hlavně jsem se dál připravoval na svou veledůležitou sezónu, a tak jsem individuálně trénoval. Stýkal jsem se s bývalými spoluhráči ze Sparty i z jiných klubů. A tak vím, jak se ve Spartě dřelo a různé drby. Myslím si, že Sparta je sice jiná, ale hodně silná, a když budou mít trochu štěstí, dostanou se hodně daleko. Já jim to přeji a držím palce. Ve srovnání mezi mým starým a novým klubem musím říct, že tady je po hokejové stránce mladší mužstvo plné talentovaných hokejistů. Ale zatím jsme ještě nehráli přípravné zápasy, proto o tom nemůžu napsat nic víc. Z jiného pohledu je to takový rodinný klub, kde vše naprosto skvěle funguje. Na závěr něco o Slovensku: Něco tu chodí lépe, něco hůře. Je těžké to srovnávat. Mám trochu problémy s policií, protože nechtějí pochopit moji někdy rychlejší jízdu autem, a tak jsem dostal už pár pokut. Ale pevně doufám, že už mě nechají být. Začnu jezdit ještě rychleji.