27. 2. 2014 HC Sparta

Sparťanskou tipovačku na OH ovládli hráči

Až cílová rovinka rozhodla o vítězi sparťanské tipovačky, která na klubových stránkách probíhala během olympijských her. Soutěž jednotlivců nakonec ovládla šéfredaktorka webu Tereza Velikovská, mezi kolektivy se díky drtivému čtrnáctibodovému finiši radují z výhry zástupci hráčů. Fanoušci nakonec obsadili druhé místo a jejich zástupci budou za svoji účast v soutěži odměněni sparťanskými suvenýry.

KONEČNÉ POŘADÍ JEDNOTLIVCŮ:

• 1. Tereza Velikovská - 28 bodů
  • 2. Marek Lípa - 26 bodů
  • 3. Adam Polášek - 24 bodů
  • 4. Karel Pilař - 21 bodů
  • 5. Aleš Zbořil - 19 bodů
  • 6.-7. Robin Mana - 14 bodů
  • 6.-7. Lukáš Pech - 14 bodů
  • 8.-9. Tereza Bělinová - 12 bodů
  • 8.-9. Daniel Ryl - 12 bodů

Poslední kolo sparťanské tipovačky zcela zamíchalo pořadím a nejlépe z této rošády vyšli zástupci hráčů, kteří tak i díky osmi bodům Karla Pilaře strhli konečné vítězství na svoji stranu. Zkušený obránce správně tipoval ve finále vítězství Kanady, navíc jako jediný přesně trefil dva střelce, Jonathana Toewse a Chrise Kunitze. Díky gólu Sidneyho Crosbyho jej navíc bodově doplnili i dobře tipující spoluhráči Lukáš Pech a Adam Polášek. Závěrečné tipování naopak vůbec nevyšlo redaktorům, jejichž čest musela zachraňovat Tereza Velikovská, která narozdíl od Daniela Ryla a Robina Many vsadila na tým ze zámoří. A právě tyto dva body za správný tip na držitele zlatých olympijských medailí zajistily šéfredaktorce sparťanského webu první místo v žebříčku jednotlivců.

KONEČNÉ POŘADÍ TÝMŮ:

• 1. hráči - 59 bodů
  • 2. fanoušci - 57 bodů
  • 3. redaktoři - 54 bodů

První díl sparťanské tipovačky (Česko - Švédsko) naleznete ZDE, druhý díl (Česko - Lotyšsko) ZDE, třetí (Česko - Švýcarsko) ZDE, čtvrtý (Česko - Slovensko) ZDE, předposlední pátý (Česko - USA) ZDE a finálový (Švédsko - Kanada) ZDE.

PRAVIDLA TIPOVAČKY: Všech devět soutěžících tipovalo zápasy českého týmu a na závěr v posledním kole také finálové klání na olympijských hrách v Soči. Za správný tip na výhru či prohru si každý připsal 2 body, za uhodnutí přesného výsledku získal tipař 5 bodů. Na každý zápas se tipovali i tři střelci z řad českého týmu (ve finále poté tři střelci z týmů bojujících o zlato). Za každého správně zvoleného střelce si soutěžící připsali 3 další body.