1. 4. 2004 MiG

Spartu povede Lener!

Současný kouč českého národního týmu Slavomír Lener bude v příští sezóně hlavním koučem hokejistů pražské Sparty. Na lavičce holešovického klubu končí Alois Hadamczik, se kterým vedení nepodepsalo novou smlouvu.
Devětačtyřicetiletý trenér podepsal s holešovickým klubem smlouvu na 1 rok. Právě Lenerovo jeho jméno bylo nejvíce zmiňováno v souvislosti s možným nástupcem Aloise Hadamczika.

Spartu tak opouští trenér Hadamczik, jehož setrvání záviselo na podpisu nové smlouvy. Ta stávající trenérovi končila v dubnu. „Nechci uhnout, jsem ochoten pro Spartu pracovat dál, ale budu mnohem přísnější,“ uvedl dříve Hadamczik pro www.hcsparta.cz. Vedení klubu ale další spolupráci odmítlo.

Klub také staví kádr na příští sezónu. Jako pravděpodobné se zatím jeví pouze odchody Jana Srdínka a Jana Tomajka, kterým končí smlouvy. Další zásahy se budou odvíjet od představ nového kormidelníka. Zůstat by měli mladí hráči, kteří se v této sezóně prosadili do kádru.

1989 - 91 Československo B, hlavní trenér
1991 - 95 Calgary Flames, asistent trenéra