29. 3. 2017 HC Sparta

Spartu povede trenérské duo Kalous - Nedvěd

Sparta podniká první kroky po čtvrtfinálovém vyřazení od brněnské Komety. Jiří Kalous byl odvolán z funkce sportovního manažera a tuto pozici dočasně přebírá představenstvo klubu. Zároveň se intenzivně řeší nové obsazení této pozice. Na postu kouče doplní Jiřího Kalouse v trenérské dvojici Jaroslav Nedvěd, bývalý obránce a úspěšný kouč mládeže Sparty a reprezentace do šestnácti let. Dosavadní asistenti Zdeněk Moták a Jiří Veber u mužstva končí. O hráčském kádru pro sezonu 2017/2018 bude klub informovat podle aktuálního vývoje.

„Přiznám se, že stejně tak jako fanoušci a partneři klubu, se i já cítím být zrazen výkonem týmu ve čtvrtfinále play off, kde mužstvo během šesti dnů hodilo do koše svoji devítiměsíční tvrdou práci v základní části i Champions Hockey League. Zároveň znehodnotilo práci představenstva a celého managementu klubu a stejně tak zklamalo své fanoušky a partnery Sparty. Bylo to selhání mužstva od našich lídrů až po posledního hráče na soupisce,“ říká Petr Bříza, předseda představenstva klubu. „I přes toto fatální selhání nám dále naši partneři projevují důvěru a již připravujeme vše na sezonu 2017/2018,“ dodává.