20. 9. 2002 Redakce

Spartu v pátek prověří plzeňští keramici

Po úvodním zápase proti Zlínu sparťané přivítají Keramiku Plzeň, tým, který vyhrál oba své úvodní zápasy s moravskými celky Vsetínem a Znojmem. Svoji sedmou stovku odehraných zápasů v nejvyšší soutěži načne kapitán Sparty Richard Žemlička, proti svému bývalému týmu se představí Martin Špaňhel či Radek Duda, ovšem každý v jiném dresu. Zápas tedy nabídne z mnoha pohledů zajímavou konfrontaci dvou favoritů na postup do play-off.
Doprava do T-Mobile Areny ze severní části města linky 102, 144, 152, 156, 175, 187, 200, 210 do zastávky Jankovcova z pravobřežní části města linka X-C do zastávky Jankovcova z centra města a západní části linky 1, 5, 8, 14, 25, 26 do zastávky Strossmayerovo náměstí z centra města linky 12, 17 do zastávky Výstaviště Více informací včetně vyhledání spojení, které pracuje s aktualizovanými jízdními řády: www.dp-praha.cz

Hokejisté ze západočeské metropole prokázali v prvních dvou odehraných kolech více vůle a morálky než herní pohody. Dosavadní vítězství nad Vsetínem a Znojmem hokejisté Plzně vybojovali pracně, pokaždé v průběhu zápasu prohrávali již o dvě branky. Poslední utkání keramiků rozhodl v jejich prospěch Juraj Štefanka, letní posila Plzně z Karlových Varů, jenž měl zacelit mezeru v sestavě při případném odchodu Radka Dudy, kterého lanařili v IFK Helsinky a možný byl též jeho odchod do Calgary Flames. Z Varů doprovodil slovenského centra kmenový hráč Sparty Praha Michal Dobroň, který si ihned získal důvěru plzeňského trenérského triumvirátu a patří mu pozice levého obránce v zahajovací sestavě. A do třetice Karlovy Vary, z hostování v Karlových Varech se vrátil obránce Jaroslav Špelda. Ve stejném duchu se nesly návraty Václavů Krále a Eiselta, kterým také skončilo hostování ve Znojmě, resp. Havířově.

Oproti loňské sezóně Keramika postrádá dravého útočníka Kamila Brabence (Lulea), Petra Kořínka, který byl již v průběhu sezóny vyměněn do Českých Budějovic právě za Brabence, nakonec zakotvil ve Zvolenu. Na zkušenou do Ruska odešel Michal Straka, aby poté předčasně odešel a stal se posilou Liberce. Překvapením pro všechny v Plzni byl odchod reprezentanta Zdeňka Sedláka do Ambri-Piotta. Vedení Keramiky narychlo sehnalo náhradu. Ze Slavie doplnil sestavu Keramiky levý křídelní útočník Radek Matějovský. Plzeňští hokejisté, fanoušci či trenéři budou letos opět spoléhat na Libora Bartu, který podepsal na západě Čech dvouletý kontrakt. V obraně neustále figurují nestárnoucí Vlček a Řezníček. Nechybí ani dravé mládí v podobě Michala Dobroně či Petra Chvojky. Loni se velmi dařilo útoku Dvořák - J. Straka - Andrašovský, kteří se zatím jeví pro Plzeň velmi dobře i v této sezóně.

Hokejově v Plzni doslova ožil Juraj Štefanka, majitel titulu mistra slovenské extraligy, který do Plzně přišel na hostování z Karlových Varů. V klubovém dresu se prozatím trochu trápí Radek Duda, který překvapil hokejovou veřejnost výkony v reprezentace. V posledním zápase jej však bylo pět minut plné hřiště a keramici právě v těchto momentech rozhodli zápas po akcích Dudy.