11. 2. 2014 HC Sparta

Sportovní holding Praha řeší kolizní situaci

Sportovní holding Praha intenzivně řeší termínovou kolizní situaci. V pátek 7. března v Tipsport areně hraje Sparta poslední kolo základní části Tipsport extraligy. Reálně však hrozí, že se zároveň bude konat první zápas play off KHL, kde hraje HC Lev Praha. Kolize nastane, pokud Lev skončí do čtvrtého místa v konferenci, a tím pádem bude začínat čtvrtfinále doma. „Aktuálně hledáme nejlepší z možných variant, jakým způsobem tento problém vyřešit,“ říká Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha.

Ideální variantou by bylo uskutečnění obou zápasů v jeden den, pod jednou střechou. Lev by odehrál svůj duel po poledni a večer by nastoupila Sparta ve stanoveném čase, kdy musejí začínat všechny zápasy posledního extraligového kola. Ovšem problém je ten, že v KHL se každé utkání play off hraje až do rozhodnutí bez možnosti nájezdového rozuzlení. Nelze tím pádem odhadnout konec duelu.

„Hledáme řešení, které bude kompromisní pro obě strany. Oba kluby jednají o případném přeložení zápasu. Lev řeší termínovou kolizi s vedením KHL a Sparta jedná s nejvyššími představiteli extraligy. Jakmile vzejde řešení, okamžitě budeme informovat fanoušky obou klubů,“ dodává Speychal.