4. 3. 2015 Tomáš Lichnovský

Starší dorost vstupuje do osmifinále play off

Základní část RAKO extraligy je u konce. Starší dorostenci Sparty mají za sebou všech 44 ligových zápasů a s celkovým počtem 88 bodů jdou do vyřazovacích bojů o titul Mistra České republiky z 2. místa! Jejich prvním soupeřem budou Rytíři z Kladna, kteří po základní části skončili s celkovým ziskem 75 bodů na předposledním 15. místě. Hraje se na tři vítězné zápasy, přičemž první z nich vypukne již tuto středu 4. března od 17:30 na ledě holešovické Incheba areny. V loňském ročníku Sparta vyřadila v osmifinále právě Kladno celkovým stavem série 3:1.

Bude se opakovat scénář z loňského osmifinále?

RAKO EXTRALIGA PO II. ČÁSTI

Skupina A
  • 1. Třinec 96 b.
  • 2. SPARTA 88 b.
  • 3. Slavia 88 b.
  • 4. Liberec 87 b.
  • 5. Hradec Králové 86 b.
  • 6. Karlovy Vary 84 b.
  • 7. Plzeň 83 b.
  • 8. Zlín 83 b.
  • 9. Kometa 72 b.
  • 10. Pardubice 72 b.
  • 11. Chomutov 68 b.
  • 12. Vítkovice 56 b.
  • Skupina B
  • 13. Jihlava 88 b.
  • 14. Olomouc 84 b.
  • 15. Kladno 75 b.
  • 16. Litvínov 70 b.

Sparta narazí na Kladno v osmifinále podruhé během dvou let. V loňském ročníku sparťané ovládli sérii poměrem 3:1 na zápasy (5:2, 5:2, 2:6 a 4:1 z pohledu Sparty), a postoupili tak do čtvrtfinále, kde se jejich soupeřem stala Slavie. Pražský rival ovšem ovládl oba úvodní zápasy a postoupil do semifinále, zatímco Holešovickým sezona skončila.

Systém soutěže:

Do play off RAKO extraligy staršího dorostu postupují družstva umístěná po nadstavbové části (2. části) na 1.–12. místě ve skupině „A“ a na 1.–4. místě ve skupině „B“. Družstva umístěná ve skupině „B“ na 1.–4. místě se považují za družstva umístěná na celkovém 13.–16. místě. V osmifinále play off se proti sobě postaví první tým poslednímu, druhý předposlednímu atd. Osmifinále se odehraje na 3 vítězná utkání, zatímco čtvrtfinále, semifinále a finále vždy na 2 vítězná utkání.

Rytíři se v Praze představí poprvé v sezoně

Takové je celkové skóre Sparty v loňském osmifinále proti Kladnu

Proti Kladnu se sparťané postaví letos vůbec poprvé. Rytíři odehráli 1. část extraligy v rámci skupiny Západ, kde skončili na 5. místě, zatímco Pražané vybojovali ve skupině Střed 2. místo. V dresu Rytířů se ve druhé části extraligy nejvíce bodově dařilo útočníkovi Kryštofu Hrabíkovi, který vstřelil 7 gólů a k nim přidal ještě 12 asistencí.

Brankářskou jedničkou Kladna je David Stahl, který disponuje průměrem 2,38 gólu na zápas a úspěšností zákroků 92,14 %. Poslední dvě utkání 2. části se Rytířům nepodařila. Nejdříve podlehli Olomouci vysoko 0:7 a poté nestačili na domácí Vsetín (3:5). Jelikož je Sparta po základní části lépe umístěným týmem, první dva zápasy se odehrají na jejím ledě (4. a 5. března). Poté se série minimálně na jedno utkání přesune do Kladna (8. března).

Sparta jde do play off po dvou prohrách

Poslední dva zápasy před play off se nevydařily ani svěřencům trenéra Richarda Žemličky. Sparta dvakrát po sobě hostovala na hřištích soupeřů a pokaždé svému sokovi podlehla v prodloužení. Nejdříve v pátek 27. února nestačila na Chomutov (4:5p) a o den později, v sobotu 28. února podlehla Karlovým Varům (3:4p).

Klubovou produktivitu 2. části extraligy (skupina A) ovládl s 20 body (12+8) sparťanský útočník Tomáš Pšenička, který skóroval v obou posledních zápasech. Zápasovou porci trenéři ve 2. části ligy téměř rovnoměrně rozdělili mezi oba sparťanské brankáře. Martin Chour odchytal 9 zápasů s úspěšností zákroků 92,24 %, Adam Brízgala 8 zápasů s úspěšností 91,39 %.