24. 7. 2003 MiG

Startuje série přípravných zápasů

Slušná porce přátelských a pohárových utkání čeká na přebudovaný tým pražské Sparty. Už dnes vyjedou hokejisté na led T-Mobile Areny k prvnímu duelu. Utkají se s prvoligovým Prostějovem. A hned druhý den ráno nastoupí v Edenu proti Slavii.
Sparťané se připravují na ledě už více než týden. Byli mezi prvními extraligovými mužstvy, která začala naostro trénovat. V kádru bronzového medailisty loňského ročníku je nyní třicet hráčů, přesto dnes nastoupí jen tři formace. „Vždy bude záležet na situaci, kolik útoků nasadíme. Teď nás čekají dvě utkání ve dvou dnech, tak budeme hrát na tři útoky s tím, že noví hráči dostanou šanci v obou,“ vysvětluje asistent trenéra Kamil Konečný. V jiných zápasech zase kormidelníci použijí čtyři řady.

Trenéři zůstávají u koncepce testování mladých hráčů. Nyní přicházejí první zápasové zkoušky a v polovině srpna by mělo dojít ke zúžení kádru. „Už budou mít totiž za sebou nějakých osm zápasů. Dnes je v týmu i mnoho juniorů, kteří si jen přičichnou k atmosféře, a rozhodně se s nimi pro zbytek sezóny nepočítá. Další noví hráči byli dlouho mimo republiku a nemáme o nich přehled. Do poloviny srpna budou mít šanci se ukázat, pak můžeme kádr zúžit,“ nastiňuje kouč plány.

Před startem Tipsport Cupu sehrají sparťané celkem čtyři přípravné duely. Pohár startuje 4. srpna, kdy do Holešovic přijede Liberec. Soutěž bude mít pro Spartu charakter přípravy, Konečný však vidí i výsledky velmi důležitě. „Řeknu to takhle: Motivujeme hráče v každém utkání, ať mistrovském, pohárovém nebo přípravném. Chceme vyhrávat. V každém zápase musí být maximální snaha.“

Od hráčů očekávají trenéři bojovnost a morálku. V některých utkáních předpokládají vyzkoušení nejrůznějších herních variant, které by jim měly do budoucna více napovědět. „Může být i taková priorita. Ale pokud mladí hráči dobře odehrají jedno utkání, dostanou šanci v příštím.“

Zdravotně je mužstvo v pořádku. Do suché přípravy se promítla jen zranění Šimíčka a Marka, oba jsou již zcela v pořádku. O několik dní se posunul příchod na led Řezníčkovi, který měl problémy se sluchovodem a Procházkovi, jenž měl střevní potíže. Oba už od pondělí trénují. „Jinak jsou to jen takové naraženinky. Musím to zaklepat,“ pochvaluje si Hadamczikův asistent.

Mile ho překvapilo, jak dobře spolu hráči vycházejí. A také pracují. „Není jediný z nich, který by měl problémy s tréninkovou morálkou. Za poslední léta, co trénuji, vždy někdo takový byl. Teď ne.“ Podle Konečného se vytvořil „široký ale semknutý kolektiv“, k čemuž nejvíce přispělo jedenáctidenní soustředění v Tatrách. „Dali se dohromady starší a mladší hráči. Nejsou žádné problémy. Ale je logické, že dobrá parta se pozná, když přijde krize. Chci věřit, že i v pak to bude fungovat.“