4. 9. 2011 Tomáš Zatloukal

Stefan Ustorf: Tomáš odchytal fantastický zápas

Přestože jeho tým ve vyrovnané bitvě o body do European Trophy prohrál, Stefan Ustorf se na ledě TESLA ARÉNY rozhodně neztratil. Několikrát ohrozil Tomáše Pöpperleho, díky mohutné postavě dominoval v osobních soubojích. O výhře domácích podle něj rozhodla především střelecká nemohoucnost Eisbärenu. Lední Medvědi poprvé skórovali až minutu před koncem zápasu.

Síť za Pöpperleho zády rozvlnil kanadský forvard Julian Talbot. „Dali jsme gól až v samotném závěru zápasu. Nedokázali jsme proměňovat naše šance, proto jsme prohráli. Domácí nám nabídli několik přesilovek, ale ani to nám nepomohlo. V početních výhodách jsme měli skórovat, příležitostí jsme měli dost. Naše mizerná produktivita rozhodla celé utkání,"hledal Ustorf důvod porážky. Sedmatřicetiletý kapitán Eisbärenu zpytoval i vlastní svědomí, v jedné z největších šancí třetí třetiny selhal, když netrefil odkrytou branku. „Co s tím nadělám. Měl jsem dát gól," věděl.

Stefan Ustorf
Zkušený centr dovedl berlínský Eisbären během sedmi sezón k pěti titulům pro mistra DEL. Za německou reprezentaci nastoupil na čtyřech olympijských hrách, šestkrát si zahrál na MS.

„Sparta odehrála výborný zápas, byla opravdu nebezpečná v útoku. Museli jsme si na ní dávat veliký pozor. Zejména v první třetině nás hodně podržel náš gólman. Kryl pár těžkých střel," uznal bývalý útočník Washingtonu Capitals sílu protivníka. Berlínský brankář Robert Zepp byl po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu. Mezi třemi hvězdami se objevil také Tomáš Pöpperle. „Tomáš odchytal fantastické utkání, předvedl řadu výtečných zákroků. Předvedl o jeden více, než jsme potřebovali," pochválil Ustorf svého bývalého spoluhráče právě z Eisbärenu.

Pamatuje si rodák z Kaufbeurenu na Pöpperleho ze společného působení v Berlíně? „To víte, že si na něj dobře pamatuji. Vychytal pro nás titul, mám na něj samé dobré vzpomínky. Tomáš je skvělý chlap, přeji mu jen to nejlepší." Ustorf si pochvaloval úroveň zápasů European Trophy, turnaje, který Eisbären loni vyhrál. „Hra má vysokou úroveň, zápasy rozhodně nepostrádají kvalitu. Díky European Trophy máme šanci zahrát si proti řadě týmům, s nimiž se během sezóny nepotkáme. Zápasy si užíváme, hraje se opravdu dobrý hokej." Eisbären dnes čeká závěrečný duel základní skupiny ET, v Liberci se představí na ledě Bílých Tygrů.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli