23. 9. 2006 Lucie Vítková

Štrba se po půl roce vrátil, ale nedohrál

Zřejmě největším smolařem je v táboře kouče Františka Výborného důrazný útočník Martin Štrba. Ten se ve Vítkovicích postavil poprvé po půl roce k soutěžnímu utkání a znovu jej nedohrál. Zatímco v jarním semifinále se Znojmem jej zastavil zákeřný zákrok Bičánka, nyní ze zápasu odstoupil poté, co obětavě skočil do rány jednoho z vítkovických beků. Vyšetření v ostravské nemocnici však vážnější zranění nepotvrdilo.
Po půl roce jste se vrátil do zápasu, jak to vypadá s vaším kolenem?
Všechno je v pořádku, koleno vydrželo, takže se operace zdařila. Jsem spokojený alespoň za tu první třetinu, na zápas jsem se už opravdu těšil.

Nastoupil jste dříve, než se očekávalo. Bylo to z vaší iniciativy?
Cítil jsem se už v pořádku, tak jsem se domluvil s trenéry, že zkusím nastoupit. Spousta kluků je nachlazených nebo zraněných a tým potřeboval pomoci, nerozhodoval jsem se dlouho. Původně jsem měl nastoupit až 1. října, ale přišel jsem za trenéry, že bych to rád zkusil a zapojil se do zápasového tempa. Domluvili jsme se, že odehraji pár střídání. Měl jsem hrát při hře pět na pět a při oslabení, na přesilovky pouze podle toho, jak bych se cítil.

Utkání jste ale nedohrál, po první třetině jste odstoupil poté, co jste skočil do jedné ze střel, jak to s vámi vypadá?
V první třetině jsem padl do rány, puk mě trefil do nártu, kde není noha zrovna moc chráněna. Když jsem to měl zašněrovaný, tak jsem bolest příliš necítil a třetinu jsem ještě dohrál. Pak jsem už ale cítil velkou bolest, tak jsem raději skončil a odjel do nemocnice na rentgen. Ten naštěstí dopadl dobře a nejčernější myšlenky se nepotvrdily.

Jste smolařem týmu, nepřemýšlel jste, že se budete alespoň v začátku trochu šetřit?
Tohle je zkrátka můj styl hry, nerad bych něco vypustil a nebo situaci na ledě podcenil. Pokud nemohu hrát utkání na sto procent, vůbec bych raději do něj nenastoupil. V tu chvíli jsem si nebezpečí neuvědomoval a udělal bych to nejspíš znova. Úspěchu mužstva se musí podřídit vše. Dostal jsem od trenérů důvěru při hře čtyři na čtyři, bek chtěl střílet a mě nezbylo než do toho skočit. Nechtěl jsem být na ledě u obdržené branky.

Jak to s nastřeleným nártem vypadá po vyšetření, stihnete zápas ve Zlíně?
Zápas jsem nedohrál a navíc máme den odpočinku. Chtěl bych ve Zlíně nastoupit a udělám pro to maximum. Nárt mám pouze nastřelený, v nemocnici se neukázalo žádné vážnější poranění, takže uvidíme. Chtěl bych znovu klukům pomoci.

Jste zvyklý naskakovat vedle kanonýra Tona, ve Vítkovicích jste ale nastoupil ve třetí pětce s novými spoluhráči. Byl jste spokojený?
Ptal jsem se trenérů, kam se mnou počítají a bylo mi odpovězeno, že zatím opravdu neví. Řekl jsem jim, že nastoupím kdekoliv mě budou potřebovat a odevzdám maximum. Kluci Petr, Jarda a Honza odehráli vynikající utkání proti Pardubicím a bylo by nesmyslné je nyní rozdělovat, dneska v tomto složení zase dali branku. Byl jsem připravený naskočit do jakékoliv jiné pětky.