25. 11. 2001 JiS

Sýkorové si po zápase notovali

Do Paegas Areny přijela v neděli karlovarská Becherovka. Holešovičtí dali zapomenout na nedávné mnohabrankové příděly, když předposlední Vary nakonec zdolali nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.
Střetnutí s karlovarskou Becherovkou bylo kvůli fotbalovému klání Sparty se Synotem posunuto na půl sedmou. Ti, co z Letné proběhli Veletržní do Paegas Areny viděli dvě průměrná utkání. Zatímco při kopané Sparta zůstala po středeční fotbalové ódě na radost s madridským Realem tak trochu za očekáváním (ačkoli zvítězili 3:1), nejinak tomu bylo v hokeji. Holešovičtí dali zapomenout na nedávné mnohabrankové příděly, když předposlední Vary nakonec zdolali nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Není v hokeji nic smolnějšího než prohrát právě o jedinou branku. "Bez gólu nelze pomýšlet na bodový zisk. Byli jsme Spartě rovnocenným soupeřem. Prohrát 0:1 je smutné, ale vzhledem k síle soupeře povzbudivé," přemítal karlovarský lodivod Marek Sýkora. Západočechům v závěru nepomohla ani power-play, a že ji chtěli hrát dokonce v sedmi, což jim u pozorného hlavního arbitra Součka neprošlo. "Rozhodně to nebyl taktický záměr. Došlo k nedopatření při střídání pětek," doplnil M. Sýkora. Holešovičtí po brankových hodech obecenstvo tak trochu hubeným vítězstvím zklamali. "Tři body jsme doslova vydřeli. Soupeř nás převyšoval pohybem a hlavně hodně a účinně bránil. Chyběl nám větší důraz, špatně jsme navíc sehráli početní výhodu dvou mužů v poli. Vítězství si tedy moc cením a rád bych vyzdvihl výkon gólmana Břízy, který mužstvo dokázal podržet," nechal se slyšet kouč Sparty Václav Sýkora.

Jak již bylo řečeno, sparťanský brankář Petr Bříza vychytal další nulu. "Diváci shlédli vyrovnaný souboj, neboť Becherovka hrála bez bázně. Navíc je podržel jejich gólman Franěk. Nejdůležitější je pro mě vítězství mužstva," pravil Bříza. Jediná branka střetnutí padla z Brošovy hole po akci holešovického kapitána Richarda Žemličky. "Dostal jsem na brankové čáře puk, s tím že jsem ho chtěl zasunout mezi Fraňkovy betony. Gólman Varů mě ale vychytal, pak mě na něj některý z obránců srazil, k odraženému puku se dostal Broš a dopravil jej za Fraňkova záda. Myslím si tedy, že to byl regulérní gól, sám byl na brankáře rozhodně nepadl," vzpomínal na nejdůležitější moment zápasu Žemlička. "Průběh střetnutí mě zas až tak nepřekvapil. Becherovka, ačkoli je v extraligové tabulce tuším předposlední, neinkasuje mnoho gólů. Dnes rozhodla sparťanská vytrvalost a vyzrálost," uvažoval marod Jan Tomajko.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila