25. 11. 2005 Tomáš Kubánek

Takový je hokej, říká smutně Reichel

Když Robert Reichel vycházel ze šatny poraženého Litvínova, bylo na něm vidět, že jej pětigólový příděl hodně mrzí. Vždyť ještě po první třetině svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav, po dalších dvaceti minutách se však změnil na pro Chemiky velmi nelichotivých 4:0. Sám "Alby" měl ještě předtím možnost poslat do vedení naopak své mužstvo, puk jej však v klíčových situacích neposlechl.
"Myslím, že jsme nehráli špatně, ale prostě jsme dostali pět gólů. Je to pro nás trochu kruté," řekl k výsledku utkání Reichel a dodal okřídlenou frázi: "Takový je hokej!" Ta je však v tomto případě na místě, protože celou první třetinu se v T-Mobile Areně hrála vyrovnaná partie. Ve druhé dvacetiminutovce se domácí rozstříleli a čtyřmi brankami v rozmezí deseti minut prakticky rozhodli utkání.

Po vedoucí trefě Sparty se Litvínovští snažili o rychlou odpověď, ale vzápětí sami inkasovali další branky. "Nemyslím si, že bychom to nějak moc otevřeli. Hráli jsme za sebou několik oslabení, v nichž Sparta dvakrát skórovala."

Ještě před katastrofickým stavem 4:0 měl litvínovský kapitán dvě gólové šance. Na začátku druhé části z mezikruží poslal skvělou Zadinovu přihrávku zpoza branky jen do Břízových betonů, ve 28. minutě ve vlastním oslabení vystihnul nepřesnou Černoškovu rozehrávku, ovšem ve skórování mu zabránil malý důraz při kličce a háček vracejícího se obránce. "Puk mi moc nesednul, nedokázal jsem jej dostat pod kontrolu a tak mi nakonec odskočil," komentuje druhou ze svých velkých příležitostí zkušený útočník.

Na litvínovských hráčích bylo sympatické, že i když jasně prohrávali, neskládali úplně zbraně, ale dál se snažili alespoň o čestný úspěch. "Samozřejmě, že jsme to nezabalili, ale za stavu 0:4 se zápas těžko obrací," končí hodnocení utkání na Spartě Robert Reichel.