19. 4. 2013 Daniel Ryl

Tenkrát: V hale bylo snad šedesát stupňů

P r a h a - Česká hokejová reprezentace přivítala v rámci Euro Hockey Challenge východního souseda ze Slovenska a v pikantním souboji vedla už o dvě branky, ale o svůj náskok přišla. Zkušený sparťanský útočník PETR TENKRÁT nebodoval a litoval zbytečných chyb.

Petře, po většinu zápasu jste byli lepším týmem. Podařilo se vám získat dvoubrankové vedení, které ovšem nestačilo ani na remízu. Porážka po takovém průběhu hry musí být velmi krutá, je to tak?
Souhlasím. Výborně jsme chytili začátek zápasu. Měli jsme dobrý pohyb, bylo tam několik šancí, ale po naší druhé brance jsme trochu zapomínali na zadek. Slováci dali ten krásný gól, který je zvedl. Hra byla mnohem rychlejší a ve druhé třetině jsme měli několik šancí. Bohužel pro nás se nám nepodařilo vstřelit třetí branku a nakonec to dokázal potrestat soupeř.

Petr Tenkrát

Byla první branka Slovenska klíčovým moment zápasu, nebo takových momentů bylo víc?
Neřekl bych, že zrovna tento moment byl klíčový. Slovákům to pomohlo zpět do zápasu, ale pořád to bylo 2:1 pro nás. Mohli jsme ten náskok navýšit, což se ovšem nepodařilo. Slováci srovnali stav, šlápli do toho a byli to oni, kdo dal třetí branku.

V útoku nastupujete po boku mladého Tomáše Hertla a důrazného Lukáše Kašpara. Jaké pokyny má vaše útočná formace?
Proti posledním zápasům se vůbec nic nezměnilo. Máme se tlačit do zakončení a pokoušet se prolomit obranu soupeře. Chtěli jsme hrát to, co jsme hráli v předešlých duelech v Německu. Bohužel nám to tam dneska nespadlo.

V čem byl zápas se Slovenskem odlišný proti duelům s Německem?
Odlišné to bylo v tom, že tady v hale bylo dneska tak šedesát stupňů. Samozřejmě, že to bylo pro oba týmy stejné, ale to teplo bylo doopravdy abnormální.

Sezona pro vás skončila čtvrtfinálovou stopkou od Třince. Za tu dobu uteklo dost času a během té doby jste se musel připravovat bez zápasové zátěže. Pociťujete na sobě nějaký deficit, nebo už jste opět v zápasovém rytmu?
Musím říct, že ta pauza byla celkem dlouhá. Hodně se trénovalo, ale teď už jsem odehrál tři zápasy a cítím se dobře. Člověk se do toho pomalu dostává a chytá ten zápasový rytmus. Uvidíme, snad to bude jenom lepší a lepší.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli