7. 2. 2013 Tereza Velikovská

Tenkrát s Rachůnkem u výhry nad Švédy!

Česká hokejová reprezentace porazila ve svém prvním vystoupení na Švédských hokejových hrách v Malmö domácí výběr 2:0. A byli u toho i sparťanští útočníci PETR TENKRÁT a IVAN RACHŮNEK!

Tenkráta zařadil reprezentační kouč Alois Hadamczik do třetí útočné formace s Petrem Vránou a Jakubem Petružálkem, Ivan Rachůnek si zahrál ve čtvrté lajně s bratrem Tomášem Rachůnkem a Tomášem Hertlem. Tento útok tak tvořili hráči ze všech tří pražských klubů: Sparty, Slavie a Lva.

Po šesti minutách o sobě sparťanští zástupci poprvé dali výrazněji vědět. Tenkrát zakončoval snahu třetího útoku, v náporu pokračovali i členové čtvrté lajny. V 19. minutě objížděl Tenkrát branku a zakončoval u tyčky, ale domácí gólman Eriksson byl pozorný, zlikvidoval i další střelu sparťanského útočníka po nabídce Nakládala.

Tenkrát byl vidět i ve druhé dvacetiminutovce, na Erikssona si však nepřišel ani střelou na lapačku. Ve 26. minutě putoval člen prvního sparťanského útoku na trestnou lavici za hákování, při návratu na led ujel do úniku. V tom byl zahákován a na řadu přišlo trestné střílení. Tenkrát to zkoušel mezi betony, ale švédský gólman si mezeru pohlídal.

Bodově se tak sparťané na vítěztví nepodíleli, ale rozhodně se v nabité konkurenci národního týmu neztratili, platní byli také v oslabení, na která oba chodili. Český tým jich hrál pět, všechny úspěšně ubránil. Ivanů Rachůnkovi navíc viditelně sedla spolupráce s mladším bratrem, který ve Spartě také dříve působil.

Sacha Treille se trefil, Francie ale prohrála

Zato jiný sparťan se zvládl prosadit gólově, na výhru to ale nestačilo. Francouzská hokejová reprezentace totiž hrála první kvalifikační duel na olympijské hry v Soči. Kazachstánu podlehla 2:3, jeden ze dvou gólů Francie si připsal sparťanský útočník SACHA TREILLE.