23. 11. 2010 Daniel Ryl

Tohle jsem ještě nezažil, smutnil Hromas

P r a h a - Stabilní člen základní sestavy také prožívá krizi holešovického celku, který si připsal další domácí porážku. Nad jeho síly byli tentokrát hokejisté Zlína a Karel Hromas mluvil velmi sklesle o nynější krizi Sparty.

První minuty byly v podání Sparty aktivní, leč bez efektu. Snaha, která na její hře byla znatelná, nedokázala pomoci k přerušení krize. O tom forvard velmi dobře věděl a bezprostředně po utkání velmi těžko hodnotil průběh zápasu. "Pocity jsou hrozné. Další porážka, k tomu všemu doma, na to se těžko hledají slova. Když vyhrajeme jednou z osmi zápasů, tak je to prostě strašné," poznamenal mladý dravec. "Nejsme schopní dát první branku a když se nám to povede, tak vzápětí inkasujeme vyrovnávací gól. Dnešní zápas byl hrozný a výsledek tomu odpovídá. Nemůžeme si doma dovolit prohrávat takovým rozdílem. Bez gólů nemůžeme vyhrát," dodával.

Karel Hromas

Mladý forvard ovšem nehledal výmluvy a jednoznačně nalezl hlavní příčinu pořážky. "Snaha je super, ale my potřebujeme dát první branku a dostat halu do varu. Poslední zápasy se nám to nedaří," pravil. "Musíme to zlomit, stát při sobě a více chtít," dodal velmi smutně.

Sparťanské hráče trápí také malá efektivita střel. V utkání se Zlínem se horkotěžko dostávali k zakončení a to celý tým trápí delší dobu. "Je to bohužel pravda. My soupeře přestřílíme, ale jsou to zase střely z dálky a my nemáme hráče před brankou. Pak dostaneme poměrně ušmudlané branky. Tým se potom složí, což nás sráží do kolen. Prohráli jsme hodně zápasů a něco je určitě špatně," těžce hledal slova defenzivní forvard.

Samotný útočník už si prošel zámořím, zažil působení v mnoha týmech, ale nikde nezažil takovou krizi a deku, která v této sezoně pohltila Spartu. "Ve Spartě jsem vlastně pět let a vždycky nějaká krize přišla. Ovšem tohle jsem ještě nezažil. Nezažil jsem takovou deku," vzpomínal. "Je to jen a jen na nás. Musíme se zvednout sami, je to pořád to samé dokola. Musíme bojovat a dřít, aby jsme se nakopli k lepším výsledkům," našel řešení.

V polovině druhé třetiny nastala nečekaná chvíle. Tvrdé jádro fanoušků se ve velkém houfu vydalo mimo prostory kotle a až na pár věrných zůstal kotel prázdný. Jednalo se o vyjádření k nynější situaci. Tento moment nepřehlédl Hromas, ani celý tým. "Postřehli jsme to. Ale jak říkám, já se jim prostě nedivím. Fanoušci přišli, chtěli vidět výhru a nemůžeme se divit, když hrajeme tak bídně. Prohrát doma 0:4 a nedat ani branku, to je prostě nemohoucnost. Fanoušci nás podporují, platí za to, chtějí vidět branky a vítězství. Nemůžeme si to dovolit," pravil smutný Hromas. "Musíme se zvednout," dodal odhodlaně na závěr.