13. 10. 2009 Pavel Hrdina

Tomáš Netík vyhlíží stý gól v extralize!

P r a h a - Sedmadvacetiletý útočník Tomáš Netík, který od začátku sezony táhne produktivitu holešovického klubu, stojí na prahu milníku, kterého dosáhly v současném kádru jen čtyři hráči. Už v pátek se může dotknout hranice sta vstřelených gólů v extralize! Fanoušci mohou získat pamětní puk a hokejku, s nimiž Tomáš Netík dosáhne 100. gólu.

Tomáš Netík

Gólovou extraligovou stovku mají ze současného kádru splněnou David Výborný, Ondřej Kratěna, Jaroslav Hlinka a Petr Ton. O několik let mladší Netík se k nim může přidat už v domácím utkání proti Kometě Brno za podmínky, že se mu podaří vstřelit minimálně 2 góly. Na kontě jich totiž má dosud 98. A mohlo to být ještě o jeden víc! V prvním extraligovém zápase, který Netík odehrál proti Pardubicím a který Sparta prohrála 1:9, se mu hned v druhém střídání podařilo skórovat. Pardubická ikona Otakar Janecký si tehdy ovšem u rozhodčího prosadila neuznání branky.

„Bylo mi osmnáct, naskočil jsem až do třetí třetiny a hned jsem dál regulérní gól. Nevím, proč ho odvolali,“ usmívá se dnes nad vzpomínkou v současnosti druhý nejproduktivnější hráč O2 Extraligy. Na rozhodčími uznaný gól v nejvyšší soutěži si musel počkat na zápas proti Spartě, který odehrál v dresu západočeské Energie. „Pamatuju si to naprosto přesně, první gól jsem vstřelil Břízkovi (Petru Břízovi, pozn. red.) v Karlových Varech blafákem,“ vzpomíná číslo 71 na první extraligové kolo v roce 2003.

1. gól?
Sezona 2003/04
1. kolo, 12.9.2003
Karlovy Vary - Sparta (v dresu K. Varů)

Nejvíce branek?
Sezona 2006/07
25 branek (22 zákl. čast + 3 play-off)

Letos?
Sezona 2009/10
10 branek v 15 zápasech

Doposud nejúspěšnější sezonu z hlediska dosažených branek zažilo současné pravé křídlo druhého útoku ve zlaté sezoně 06/07, kdy se trefil 25x. Pokud ovšem bude pokračovat tempem, jakým sázel jednu branku za druhou v první čtvrtině letošní základní části, mohlo by být po 52 kolech na jeho kontě kolem 32 branek. Tím by se zařadil po bok takových legend, jako jsou Jan „Gusta“ Havel nebo Vladimír Zábrodský.

Samotný Tomáš Netík je rád, že se mu letos daří, připomíná ovšem, že mnohem veseleji by se dívalo na individuální úspěchy s lepším umístěním v tabulce. „Je to příjemné a jsem zatím spokojený. Je to ale pořád jen patnáct zápasů a sezona je dlouhá. Musíte mít taky štěstí, že to tam padá, že z vašich přihrávek dají kluci góly. Bylo by to třikrát lepší, kdyby se dařilo celému týmu,“ shrnuje situaci.

Sparťanský odchovanec vstřelil v letošním extraligovém ročníku už 4 vítězné góly, ten první právě v zápase proti Brnu. Tím zajistil Spartě úvodní výhru v ročníku a přiživil tak výsledkovou krizi Komety, která s několika málo záchvěvy trvá dodnes...

Tipněte překonání 100 gólové hranice a získejte puk!

Máte představu, kdy Tomáš Netík dosáhne hranice 100 gólů? Tipněte si na našem webu! Kdo bude nejblíže, získá pamětní puk. Přesně ten, se kterým Tomáš Netík vstřelí jubilejní 100. gól.

TIPNĚTE SI NA ZÁPAS, TŘETINU A PŘESNÝ ČAS PŘEKONÁNÍ MILNÍKU!

Stogólová hokejka půjde do aukce!

Do své sbírky můžete získat také další velmi cenný artefakt - hokejovou hůl Tomáše Netíka, se kterou útočník vstřelí svůj 100. gól v extralize.

Jakmile Tomáš Netík hranici překoná, jeho "stogólová" hokejka půjde do internetové aukce. Výtěžek dražby poputuje do sparťanské mládeže, na výchovu dalších útočníků se střeleckými instinkty.