4. 10. 2012 Tereza Velikovská

Tomáš Rachůnek: Chci týmu pomoci v krizi

P r a h a - V minulé sezoně se TOMÁŠ RACHŮNEK proháněl ve sparťanském dresu spolu s bratrem Ivanem, v létě zamířil ochutnat KHL do Lva. Nyní se ale v rámci měsíčního hostování vrací zpět. Naskočil v derby, přispěl týmu brankou. K výhře ale nakonec nepomohl. "Chci klukům v těžké situaci pomoci, vůbec jsem neuvažoval, že bych šel jinam," hlásí.

Jak došlo k tomu, že jste se vrátil do sparťanského dresu?
V kádru Lva je teď opravdu hodně špičkových hráčů a můj ice time nebyl moc vysoký. Do Sparty jsem přišel, abych hrál, jsem za to moc rád. Samozřejmě jsem to uvítal, že strávím víc času na ledě. Chci v takové těžké situaci klukům za každou cenu pomoci.

Dohoda tedy zní, že jste v týmu na měsíční hostování?
Mám to na měsíc a potom se uvidí, co bude dál.

Jako to je, přijít z týmu, kterému se daří, do kolektivu, který je naopak v krizi?
Samozřejmě je poznat, že nálada není dobrá, když se před derby prohrálo šest zápasů v řadě. Musíme makat a nějak se z toho dostat. Dneska jsme celý zápas odmakali na sto procent a dali jsme do toho všechno. Uteklo nám to v závěru, kdy jsme nebyli důslední před bránou. To si musíme pohlídat.

Výhodou pro vás asi je, že téměř celý tým z loňska znáte…
Většina hráčů tu je stejná jako loni. Tým je dobrý, ale musíme se do toho dostat a vyvarovat se zbytečných chyb.

Bylo pro vás těžké přeorientovat se ze stylu KHL na extraligu?
Pár střídání mi to trvalo, ale pak nám to s kluky sedlo a zvykli jsme si na sebe. Začínal jsem s Lukášem Vantuchem, s kterým jsem nikdy dřív nehrál, a Peterem Jánským, postupem času se to zlepšovalo a zlepšovalo. Myslím, že to bude dobré, když budeme makat a nebudeme dělat chyby, tak se to otočí.

Hned v prvním zápase po návratu jste se trefil. Mrzí, že jste gól nepřetavil ve vítězství?
Samozřejmě to mrzí. Poté jsme se dostali do vedení znovu, ale udělali jsme zbytečné fauly. To je dostalo do pohody, mají tak dobré hráče, že je to nakopne. Drží víc puk a těžko se to otáčí.

Hrálo roli i to, že jste se vrátil do týmu ke staršímu bratrovi Ivanovi?
Já jsem ani neuvažoval, že bych šel do nějakého jiného týmu. Chtěl jsem jít do Sparty, kde to dobře znám a mám tam bráchu. Ale nepřesouval jsem se daleko, kabina je asi o 200 metrů vedle.