2. 4. 2014 Lucie Štěrbová

Trenér Jandač: Zápas jsme jim darovali

Sparta do semifinálové série s brněnskou Kometou nevstoupila pravou nohou. První utkání hrané na domácím ledě prohrála 2:5, a v sérii tak prohrává 0:1 na zápasy. A stejně jako kapitán Rolinek nebyl ani trenér JOSEF JANDAČ stoprocentně spokojený s nasazením svého týmu. „Nemůžu hráčům upřít bojovnost, ale nemyslím si, že v prvním semifinále to byl ten pravý výkon pro play off,“ okomentoval zápas těsně po jeho skončení.

Sparťané do série hrané na čtyři vítězné zápasy nevstoupili vůbec dobře. Od Brna inkasovali už ve 14. minutě, navíc jen krátce po skončení vlastní přesilovky, a po zbytek zápasu jen marně dotahovali skóre. „Zápas jsme jim dost darovali, protože na některé góly jsme Kometě i sami nahráli,“ komentoval trenér Jandač výkon týmu.

Josef Jandač

Spartě, která v základní části neměla v produktivitě konkurenci, navíc v prvním semifinále zvlhnul střelný prach. Kometu sice přestřílela poměrem 34:19, ale jen minimum střel mělo gólové parametry. A s těmi si povětšinou poradil gólman Čiliak. „Nebyli jsme dneska nijak extra dobří ani v produktivitě. A to si myslím spolu s nasazením rozhodlo.“

Podle Jandače na výsledek nemělo vliv ani to, že se týmy dobře znají ze základní části. „Nemyslím si, že to byl zápas o nějakém přečtení soupeře. Bylo to klasické první utkání série play off. A my jsme si to pokazili sami,“ vykládal dál po utkání. „Bylo tam dost individuálních chyb. V tomto ohledu jsme byli horší než Kometa.“

Co zlepšit do druhého utkání, které je na programu už ve čtvrtek od 17:50 a opět na domácím ledě? „Musíme začít jinak. V produktivitě se musí přidat i další hráči, nejenom první pětka. A pochopitelně musíme zlepšit i přesilové hry,“ připomněl další herní disciplínu, ve které Sparta proti Kometě neexcelovala. Využila jen jedinou z deseti – a to navíc dvojnásobnou a ještě při power play. „Musíme zlepšit v podstatě úplně všechno, protože první utkání jsme jim darovali.“

„Nemůžu hráčům upřít nějakou bojovnost, ale nemyslím si, že to v prvním semifinálovém utkání byl ten pravý výkon pro play off,“ pokračoval Jandač dál v hodnocení. „Nechci mluvit o tom, s kým jsem byl dneska spokojený a s kým ne. Zkrátka to musí urvat celý tým a ne jen jedna pětka. O tom je play off.“