20. 8. 2005 Lucie Vítková, foto: Vojtěch Gibiš

Trenérské trio besedovalo s příznivci

To, že hlavní trenér Šindel drží slovo, dokazuje druhá beseda, kterou uspořádal pro nejvěrnější fanoušky hokejové Sparty. Tentokrát jako hosté byli přizvání jeho asistenti David Volek a Jiří Doležal. Beseda se konala krátce po utkání se Znojmem v útrobách holešovické T-Mobile Areny.
Trenérský triumvirát přispěchal mezi dvě desítky posluchačů pár minut po vítězném utkání se Znojemskými Orly. Usadil se v čele stolu a naslouchal prvním otázkám ostýchavého publika. Většinu otázek zodpovídal lodivod Šindel. „Jaromír je náš tiskový mluvčí,“ vtipkoval asistent Jiří Doležal. „Jinak máme ale úlohy všichni stejné nebo rovnoměrně rozložené,“ doplňoval David Volek.

Jaromír Šindel situaci upřesnil. „Mužstvo vedeme všichni stejnou měrou. David Volek má na starosti ofenzívu, Jiří Doležal naopak defenzívu,“ objasňoval v dobré náladě naložený kormidelník Pražanů. Po jedné z otázek, která se tázala na trenérovu pravomoc ve Spartě se charismatický kouč jen šibalsky pousmál. „Nevím, jaké možnosti ve Spartě měli mí předchůdci, ale já jsem maximálně spokojený,“ odpovídal.

Chvílemi se debata stáčela také zápasu se Znojmem. Sparťané dvě třetiny hledali recept na znojemskou obranu a brankáře, nakonec ovšem s přehledem zvítězili. „Je samozřejmé, že všechno v mužstvu není ještě maximálně podle našich představ,“ vysvětloval Šindel. Do věty mu náhle skočil usměvavý David Volek. „V týmu se vyměnilo spoustu hráčů, kteří si z dřívějších klubů přinesly jiné návyky. Chvíli potrvá, než se do mužstva zapracují a pochopí, co přesně od nich vyžadujeme,“ řekl.

Jedna z mnoha otázek směřovala také k hráči neoblíbenému Spengler Cupu. Trenér Šindel tento prestižní turnaj ovšem přijal bez váhání. „Bude dlouhá přestávka v únoru pro Olympijské hry, zápasy navíc pro nabrání lepší kondice nám můžou jedině pomoci,“ myslí si legendární brankář. „Na turnaji změříme síly s nejsilnějšími celky Evropy, v play off se nám můžou tyto zápasy hodit,“ doplňuje.

S výkony svých svěřenců je trenérské trio v přípravě spokojeno, jediné vrásky na čele novým trenérům dělají četná zranění. „Je lepší, když si to kluci vyberou nyní, než později v extralize,“ svěřil se Šindel. Zranění trenérovi bourají myšlenky o sestavě, stále musí jen experimentovat. „Třeba nyní spolu hrají Vopat se Štrbou, ale v lize vedle sebe nebudou. Současná situace nám jiné řešení neumožňuje.“

Zranění se vyhýbají alespoň v zadních řadách. Šindel se svými asistenty má k dispozici všechny zadáky, žádný z nich se se zdravotními problémy nepotýká. „V obraně jsem spokojen, jen dvě jména mi tam stále haprují. Nevylučuji, že v týmu nadále setrvají, ale konkrétní zatím nebudu,“ omlouval se Šindel. „Na přesilové hry ale počítám s Vykoukalem a Stehlíkem,“ prozradil alespoň část svého plánu.

Otazník v sestavě visel také nad hráči, kteří jsou ve Spartě zatím na zkoušku. Jmenovitě se jedná o forvardy Zelenku, Růžičku a Dubce. „Ještě jsem se plně nerozhodl, jejich zkušební lhůta se tedy prodlužuje,“ řekl Šindel. „Stále hledáme alespoň tři útočníky pro mužstvo, nejvíce nám hoří post centra po Michalu Brošovi.“

Po více než hodině povídání s trenéry debata směřovala do zdárného konce. Poslední otázka směřovala na tichého trenéra Jiřího Doležala, který se v průběhu večera dostal ke slovu jen sporadicky. Fanoušky zajímalo, jestli nelituje, že se jako jediný z hvězdného útoku Sparty Volek – Hrdina – Doležal nedostal do Kanady. „Nikdy jsem nebyl draftovaný ani jsem neprocházel mládežnickými výběry. Byl jsem vděčný a rád, že jsem prožil kariéru v nejvyšší české soutěži. Byla to pro mě čest.“

Úplně poslední otázka pak směřovala k další besedě. Dychtiví příznivci se na pravidelné setkání těší, debatu s trenéry nebo hráči berou jako zajímavé zpestření. „Sejdeme se po prvním vítězství za tři body, tedy po prvním kole extraligy,“ rozloučil se Šindel s kolegy úsměvem.