22. 10. 2002 MiG

Upracovaný hokej za všechny body

S pozměněnou sestavou, bez kapitána Žemličky a záměrem potvrdit stoupající výkonnost vyjeli sparťané na led proti Jihočechům. Ti si vybudovali respekt vysokým vítězstvím v posledním kole nad lídrem tabulky z Pardubic. Zápas dvou mužstev s pověstí útočných týmů však překvapivě divákům příliš šancí nenabídl. Aktivnější Sparta ale nakonec po zásluze získala tři body a nyní může o něco klidněji vstoupit do série sedmi zápasů na hřištích svých soupeřů.
Duel s Českými Budějovicemi byl především taktickou bitvou. Opatrný hokej prolomil v sedmnácté minutě brankou Tomík. Sparťané nadále důsledně plnili své úkoly a inkasovali pouze na začátku druhé třetiny šťastnou tečí hostujícího Staňka. „Mužstvo měli vůli. Nedařilo se nám sice jak jsme chtěli, ale sehráli jsme utkání výborně takticky. Pokryli jsme střední pásmo a sbírali nastřelované puky, takže se soupeři nepodařilo usadit se u nás v pásmu,“ pochválil mužstvo trenér Václav Sýkora. Vyrovnaný stav vydržel pouhé tři minuty. O třech bodech pro Spartu rozhodla pěkná individuální akce centra první sparťanské řady Michal Broše. „Dostal jsem puk do jízdy, obhodil jsem si obránce a vystřelil nad vyrážečku.“ Puk zapadl do branky za zády jihočeského brankáře Hudáčka a rozjásal tři a půl tisíce diváků. Stav dva jedna byl k vidění na světelné tabuli i při závěrečném hvizdu, ale ve zbytku utkání to sparťané rozhodně jednoduché neměli. „To ne, Budějovice hrály dobře. Měli jsme vstřelit zlomový gól, to se nám nepodařilo,“ popsal bolest sparťanského týmu střelec vítězné branky.

Zajímavý pohled skýtala sestava Sparty Praha. Na ledě se neobjevoval Richard Žemlička. „Nebylo v tom nic jiného, než výkonnostní důvody,“ potvrdil důvod absence Sýkora a pokračoval: „Dohrávali jsme v této sestavě ve Zlíně a chtěli jsme tak začít i dneska, protože druhá polovina utkání ve Zlína vyzněla v náš prospěch.“ Nechat sedět na střídačce kapitána, to se však příliš často nestává. „Vždycky je to těžké. Ale situace ve Zlíně byla kritická, snažili jsme se mužstvu co nejvíce prospět,“ vysvětloval Sýkora změny.

V netradičním složení sehrál utkání proti Českým Budějovicím první útok Sparty. K Michal Brošovi postavili trenéři Pavla Kašpaříka a Martina Špaňhela a celá lajna byla výrazným tahounem útočného snažení Sparty. „My se snažíme, býváme lepším týmem, ale nedaří se nám právě ten zlomový gól. Pak nějaký hloupý dostaneme a dřeme na bod,“ vysledoval Broš. Není však jisté, že toto složení první lajny vydrží delší dobu. „Budeme vycházet z aktuální formy hráčů,“ uvedl trenér Sýkora. Sparta nyní vyráží doslova na turné. Příštích sedm zápasů sehraje na hřištích svých soupeřů. Série začíná v pátek 25. října na ledě Keramiky Plzeň. V neobvyklé sérii zápasů „venku“ by měli obhájci titulu hrát pod menším tlakem, než na domácím stadionu. „Mužstvo se sice nemusí nutit do nátlakové hry, ale zase tolik utkání za sebou není žádný med. Je v tom spousta cestování, ale musíme se s tím vyrovnat,“ uzavírá odhodlaně trenér Václav Sýkora.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila