9. 2. 2012 Daniel Ryl

V Kanadě jsem si splnil sen, přiznal Přibyl

Také mladé pušky nacházejí místo v sestavě Sparty a někteří se prosazují i na reprezentační úrovni. Svými výkony si řekl o pozvánku do reprezentace také DANIEL PŘIBYL a odletěl s týmem do dvaceti let na světový šampionát do Kanady. S odstupem času vzpomíná na zážitky ze zámoří.

Mladý dravec předváděl v poslední době stabilní a dobré výkony, čehož si všiml trenér Miroslav Přerost. Sparťanskému útočníkovi zaslal pozvánku do juniorské reprezentace a forvard Sparty se mohl vydat za svým snem. "Když někdo zmíní ten světový šampionát, tak mi vyskočí řada vzpomínek. Vesměs jsou to vzpomínky šťastné, ale například mé zranění je určitě černou kaňkou," přiznal se zklamaním. Právě zranění kolene pustilo útočníka Sparty pouze do dvou utkání základní skupiny. "V posledním přátelském utkání s Ruskem jsem si nad kolenem roztrhl nohu a bylo zle," ujasnil nepříjemnou situaci. "Byli jsme domluvení, že zasáhnu do utkání s USA, ale nakonec jsem stihl již zápas s Kanadou. Poté se mi ovšem zranění obnovilo, protože se mi noha opět roztrhala. Před utkáním s Finskem mě všichni nabádali, abych do hry zasáhl. Také proto, že nás bylo málo, ale neměl jsem z toho dobrý pocit," odůvodnil své rozhodnutí.

Přesto se devatenáctiletému útočníkovi ve službách Sparty splnil sen, kterým se netajil již před odjezdem. "Chtěl jsem si zahrát v zámoří a nakonec jsem měl to štěstí, že jsem stihl zrovna zápas s Kanadou a USA," netajil nadšení. "Splnil jsem si sen a jsem rád, že u toho mohli být i rodiče se sestrou," uvítal přítomnost svých blízkých. Přibyl nastoupil také do zápasu s USA, které rozhodlo o českém postupu do čtvrtfinále. "Ten zápas s Američany byl fantastický. Užívali jsme si to všichni, byla to bomba," vzpomínal radostně na klíčový duel. "Dokázali jsme se na tento důležitý zápas vyhecovat a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli," pochválil celý tým. Přerostovi svěřenci se v tomto zápase mohli opřít o fantastickou podporu kanadských fanoušků v hledišti. "Podpora diváků nám hodně pomohla. Výrazně jsme tu atmosféru vnímali a bylo to pro nás povzbuzující," děkoval na dálku fanouškům.

Chtěli jsme dokázat, že na to máme...

Čeští junioři neodcestovali do Kanady s příliš pozitivním ohlasem veřejnosti. Odborníci a experti varovali před propadákem a fanoušci nejevili příliš velký zájem o mládežnické mužstvo, kterému se v posledních letech příliš nedařilo. "Již před odletem jsme to cítili. Také jsme se o tom bavili a měli to v hlavě," netajil Přibyl. "Každopádně v týmu nebyla nějaká poraženecká nálada, což jsme potvrdili v utkání s Američany. Chtěli jsme vyhrát a dokázat všem, že jsme konkurenceschopní a můžeme hrát dobrý hokej. Myslím si, že se nám to podařilo," přiznal s odstupem času. "Pro mě to byl zatím největší okamžik kariéry," přiznal devatenáctiletý křídelník.

Velkou sílu našla česká reprezentace v týmové hře a výborné chemii, která byla z týmu cítiti hlavně při zápasech. V tom klíčovém utkání s Američany potvrdil tento fakt také gólman Mrázek, který po brankách českého výběru nekladl meze své radosti. "On byl takový i v kabině. Naprostý pohodář, který nezkazí žádnou srandu. Možná je pravdou, že na ledě se trochu více odvázal a větší euforie s ním zacloumala," uznal se smíchem Přibyl. "Většinou se o brankářích říká, že mají svůj svět, ale Petr je hodně veselý," dodal.

Jako při tažení Leonidase a jeho družiny proti Peršanům, si musel připadat Miroslav Přerost, když odlétal se svou hrstkou bojovníků do zámoří a s pochybnostmi okolí v zádech. "Jsem rád, že mi dal pan Přerost šanci. Já jsem se zranil den před oznámením závěrečné nominace, kde jsem nakonec přes své problémy figuroval," poděkoval na dálku sympaťák holešovického týmu. "Pan Přerost je dobrý trenér. Určitě nám něco dal, ale hlavně věřil on nám a my němu, což také přispělo k naší práci na šampionátu," uznal trenérovi kvality Přibyl.

Chci bojovat o místo v sestavě, přiznal Přibyl

Od svého návratu zasáhl již do několika zápasů Sparty, ale spíše vypomáhá prvoligovému Berounu. "Po tom návratu ze šampionátu jsem musel první týden čekat kvůli té noze. To mě trochu zdrželo od návratu," poodkryl důvody své absence. "Každopádně jsem stihl něco odehrát a doufám, že jsem ještě neřekl poslední slovo," dodal odhodlaně.

V Berouně se mladému křídlu daří. To Přibyl potvrdil i v posledním domácím utkání, když jednou brankou přispěl k vítězství 5:2 nad favoritem z Chomutova. Z dohledu sparťanských trenérů se ovšem nevytratil. "Komunikujeme spolu neustále," přiznal. "Spartě se aktuálně daří a sestava se ustálila. Teď se má situace tak, že my, kteří hrajeme za Beroun, odehrajeme větší porci zápasů právě v Berouně," vysvětlil. "Ve Spartě se točíme, takže to není tak, že bychom již byli bez šance. Všichni se chceme do sestavy probojovat," dodal na závěr s odhodláním.