22. 11. 2002 MiG

V Pardubicích s Nedvědem a Kubinčákem, scházet bude naopak Žemlička

Pravděpodobně zcela zaplněný pardubický stadión uvidí souboj lídra tabulky s úřadujícím mistrem. K utkání 24. kola extraligy přijede Sparta na východ Čech bez svého kapitána, za to se jí však poštěstilo vyřešit problém v obraně. Do hry se totiž vrací obránce Nedvěd, který od konce září laboroval se zlomenou záprstní kůstkou.
Pražané dokázali v posledních dvou zápasech naplno bodovat a na ledě vedoucího mužstva by rádi navázali na dobrou ofenzivní činnost z posledního zápasu. "Měli jsme souhru a pohyb, vytvářeli jsme si brankové příležitosti. Bohužel jsme je dokázali proměnit jen v přesilovkách," říká trenér Václav Sýkora. Kromě střelecké efektivity chce, aby jeho svěřenci zlepšili defenzívu. "Náš páteční soupeř je ten z nejkvalitnějších, proto musíme předvést enormní nasazení a mít i trochu štěstí," vyzývá své svěřence. Věří, že právě síla protivníka hráče vybudí. "Byl bych rád, kdyby se nám podařilo sehrát podobný zápas jako v Praze. Obě mužstva tehdy předvedla kvalitní hokej."

Pardubická aréna by měla být vyprodaná. "Taková divácká kulisa na nás působí kladně. V rušném prostředí se hraje lépe i druhému mužstvu, přestože většina fandí domácím," těší se na tahák pátečního kola. "Věříme, že hráči budou mít velkou motivaci uspět." Otazníkem zůstává sparťanská sestava. S jistotou se v ní objeví obránce Nedvěd, který vyléčil svoji zlomenou ruku. Fit naopak ještě nejsou Richter a Zelenka. Nově se musejí Pražané obejít bez Žemličky. "Má problémy se silným nachlazením. Bere antibiotika a hrát bude nejdříve příští týden," oznamuje kouč. Mužstvo již opustil Kašpařík, jehož nahradí Kubinčák.

Pardubičtí, kteří v úterý podlehli na ledě Třince, jsou až na Vyhlídala kompletní. Další hráči, kteří mají zdravotní problémy, nastoupí. Dnešní soupeř Sparty okupuje v tabulce s dvanáctibodovým náskokem první pozici, čtvrtí Pražané ztrácejí na Východočechy bodů čtrnáct. Zápas začíná v 17.30. Můžete jej sledovat také on-line na http://www.hcpce.cz/.

Bilance PCE - SPA

1999/00: 0 - 0 - 7 (2:5, 0:7, 3:4, 3:4, 1:3, 1:2, 1:5)
2000/01: 2 - 0 - 2 (2:1, 9:1, 2:3, 1:6)
2001/02: 2 - 2 - 0 (4:3p, 2:1, 3:3p, 5:5p)