13. 10. 2002 Redakce

V kabině vládlo hrobové ticho

Po utkání s Třincem nebyl slyšet v šatně sparťanských hokejistů téměř ani hlásek. Jen občas si hráči mezi sebou krátce něco řekli. Nehrála hudba, televize byla němá. Nepovedeným zápasem proti Třinci přišli sparťané o svoji neporazitelnost na domácím kluzišti a díky víkendu, kterým uzavřeli dlouhou sérii převážně domácích utkání, se propadli v tabulce na osmé místo.
„Myslím, že nás potrestali. Zároveň jsme neměli takovou efektivitu při zakončení a určitě nám chybělo větší nasazení,“ přiznával do ticha šatny domácího mužstva obránce Jan Srdínko. Dvěma góly vytrestal obranu Holešovických Richard Král, ale i ostatní třinecké řady se činili. „Určitě jsme si řekli, že je to nejproduktivnější útok, že na něj hodně hrají. Na zápas jsme se připravili.“ Přesto se hosté dostali ke své hře plné nebezpečných výpadů do nezformované obrany. „Je to zrádné. Při jejich hře se zdá, že máme prostor do útoku. Ale oni stojí za obranou, riskují a čekají na brejk,“ postřehnul Srdínko.

Ze samostatných nájezdů dali hosté dva góly. Nejdříve Janků a v poslední části Král. Ten znamenal vedení hostů tři dva. Pak dostali ale Pražané možnost hrát dvě minuty ve dvojnásobné početní výhodě. „Tam to chtělo vyrovnávací gól,“ říká obránce. „Přesilovky nám nejdou. Cvičíme je, ale prostě jsme je zahráli špatně.“ Nemyslí si ale, že by za osud utkání mohli jen dva klíčové okamžiky. „Spíš to byl celý vývoj utkání. I za stavu dva tři bylo ještě dost času zápas srovnat i zvrátit.“

Ke světlejším okamžikům v nepovedeném zápase patřil výkon Michala Broše. Dal důležitý vyrovnávací gól v polovině utkání. Další trefu ale už nezaznamenal. Čtyři minuty před koncem sebral kotouč ve střední pásmu a proháčkoval se přes obranu soupeře až před Lakosila. „Nebylo to z naštvání, byl to normální průnik. Nehlídali střed hřiště, tak jsem to využil. Udělal bych to vždy. Byl už ale špatný led a zakončení mělo vypadat jinak,“ přiznal.

Broše mrzelo, že tým nezopakoval výkon z pátku. „Nebyli jsme tak aktivní jako proti Pardubicím. Řekli jsme si, že chceme hrát podobně jako posledně, ale moc to nešlo.“ Centra první řada zklamala i nedělní atmosféra. Hřebíčkem do sparťanské rakve byl podle Broše gól na 2:4. „V přesilovce pět na tři jsme nastřelili břevno, navíc tam byly šťastné zákroky brankáře,“ myslí si Broš.

První formace podle jeho slov nesehrála přesilovky tak špatně. Sparta však ani jednu ze sedmi početních výhod v zápase neproměnila! „Byly tam nedostatky v zavezení do třetiny, ale dnes to bylo jakž takž. Hráli jsme přesilovky i hůř.“ Broš už se ale těší na návrat Nedvěda a Kratěny, kteří jsou zranění a v přesilovkách byli velmi platnými hráči. „Doufáme, že nám to tam potom začne chodit.“