7. 10. 2004 Vojtěch Gibiš

V neděli přivítá Sparta na svém ledě poslední Pardubice

Málokdo by asi před sezónou čekal, že v 7. kole Tipsport extraligy zavítají Pardubice na Spartu s vizitkou nejhoršímu týmu soutěže. Východočechům vůbec nevyšel vstup do soutěže, a mají proto na svém kontě 0 bodů. Sparta je s 9 body třetí.
V počátečním 3. kole narazily Pardubice na Liberec, a slovenský reprezentant Jan Lašák inkasoval při své premiéře hned pětkrát. Po prohře 2:5 následovali další prohry: 2:5 ve Vítkovicích, 1:2 doma se Slávií. Zatím poslední hřebíčkem do pardubické rakvičky bylo páteční kolo v Plzni, kde Pardubice prohrály pošesté za sebou, tentokrát 1:4. Slabinou jinak v základní části tak úspěšného týmu je slabá koncovka. Mužstvo které má v sestavě střelce jako Milana Hejduka, Petra Sýkoru či Jiřího Dopitu, má zatím průměr pouze jeden a půl vstřeleného gólu na zápas. O ideální formě nesvědčí ani vizitka druhého nejvíce inkasujícího týmu v lize. Stále nejasný je osud zraněné pardubické jedničky Jána Lašáka, místo kterého naskočil v posledních 3 zápasech veterán Jaroslav Kameš.

To Sparta má víc důvodů ke spokojenosti, neboť nyní okupuje třetí příčku. Obránce Michal Dobroň se neobává se toho, že by se Pardubice chytly zrovna na Spartě. „Prostě jim to nedovolíme“, říká razantně. Za holešovický tým určitě nenastoupí obránce Pittsburghu Josef Melichar. Nejistý je start u lehce otřeseného Tomáše Netíka, a po chřipce se zotavujícího Michala Broše.

Utkání které slibuje jako tradičně ofenzivní hokej, začíná v T-Mobile Areně v 18:30. Od 9 hodin si můžete v pokladnách zimního stadionu zakoupit vstupenky v hodnotě 95-160 kč. Zápas budeme také vysílat v on-line přenosu.

Sestavy z minulého kola:

Sparta: Bříza - Dobroň, Řezníček, Pilař, Melichar, Richter, Schnábel, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Chabada - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Netík, Sivek, Kotrla - Olesz, Šindel, Kašpařík.

Pardubice: Kameš - Linhart, Mudroch, Novotný, Pácal, Snopek, Havíř, Vyhlídal, Čáslava - Razingar, Dopita, Blažek - Hejduk, Bulis, A. Hemský - P. Sýkora, Divíšek, Rolínek - Koukal, Mikeska, Průcha.