26. 10. 2006 Lucie Vítková

Venkovní turné končí v Pardubicích

Zlomit nelichotivou sérii tří porážek vyráží hokejisté Sparty na východ Čech do města perníků. Pražané v pardubické ČEZ Areně nebodovali již téměř tři roky a další šance se jim naskýtá v pátek od 17:00. Napraví parta okolo trenéra Výborného předchozí nezdary a vkročí do víkendu pravou nohou?
O soupeři ...
Vstup do sezóny Pardubicím vyšel, ale podobně jako ostatní celky se nevyhnuly také Pardubice výpadků. Ten první přišel po třech výhrách a trval čtyři zápasy. Poté se tým Miloše Říhy zvednul a chvíli body sbíral. Druhé zaváhání dolehlo na Moeller s koncem první čtvrtiny. Navíc mužstvu nepomohlo zranění brankáře Lašáka. Toho nahradil až třetí brankář Svoboda. Ten sice začal prohrou na Lapači ve Vsetíně, poté ale dotáhl Perníkáře k šesti bodům za dvě výhry. Po návratu slovenské jedničky mezi tyče dokázaly Pardubice udolat Zlín, tvrdě narazily ale v domácím představení s Plzní.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Nejzářivější hvězdou v pardubickém dresu je rychlík Petr Sýkora. Rodák z východu Čech se potkal na začátku sezóny s výbornou formou, kterou si drží i nadále. Se čtrnácti zásahy v osmnácti zápasech vede tabulku střelců nejvyšší domácí soutěže, celkem si na svůj účet připsal již dvacet kanadských bodů. Sýkora vloni zkoušel štěstí v kanadskoamerické NHL, nakonec před právě probíhající sezónou zvolil návrat do rodného města. S kapitánským „C“ na prsou vede Moeller kupředu slovenský hokejista Miroslav Hlinka. Ten působí v Pardubicích již druhou sezónu, dřívě pět let oblékal třeba také dres Sparty. Hlinkovi se dařilo v úvodu nového ročníku, v posledních zápasech již tolik produktivní není. Přesto s jedenácti body se řadí mezi nejaktivnější koně pardubického souboru.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
Tím nejlepším způsobem napravili hokejisté Sparty své neúspěchy ze začátku sezóny! V parádní bitvě totiž v rámci šestého kola jednoznačně udolali Pardubice, které si z Holešovic odvezli nelichotivý příděl šesti branek. Svěřenci trenéra Výborného předvedli obětavý výkon, který podpořil mezi tyčemi spolehlivý Petr Přikryl. V závěru se utkání zlomilo v exhibici, kdy se domácí snažili potěšit své publikum pohlednými kombinacemi a šestou brankou jim nadělit pizzu zdarma v Pizzerii Buschetto. To se nakonec podařilo, Sparta vyhrála 6:1!
O Spartě:
Sparta se trápí! Zejména hra v oslabení a početní výhodě dělá Pražanům problémy a ti v těchto herních situací ztrácí jeden zápas za druhým. Čtyři obdržené góly v oslabení a pouze jediný gól v přesilovce, taková je shodně bilance hokejistů vedených Výborným v zápasech na Slavii a na Kladně. “Jsme málo důrazní v obranné třetině,“ láteří všichni společně. Právě tímto problémem se měli sparťané zabývat na posledních trénincích. “Musíme najít zbraň,“ vyhlásil jako cíl útočník Kratěna. Zda se to Pražanům podařilo, ukáže právě utkání v Pardubicích. “Jsme zklamaní a jedeme do Pardubic pokusit se urvat nějaké body,“ dodal ještě jedním dechem šikovný křídelník. “Pozor si musíme dávat také na individuelní chyby,“ burcuje také kapitán Ptáček. Spartě se vyprazdňuje marodka. Přesto trenérům bude v pátek chybět útočník Podlešák a otazník visí nad startem Tabačka. S největší pravděpodobností by se měl do branky vrátit Dušan Salfický.
Ve Spartě nejvíce září:
Poslední zápasy vyšly devětadvacetiletému Ondřeji Kratěnovi. Ten se zotavil ze zdravotních lapálií a znovu straší soupeře. Je aktivní, srší pohybem, umotá soupeře kličkami na malém prostoru a dokáže překvapit brankáře. Na jeho finty nestačil mladý brankář Hronek v pražském derby, ze středočeského derby si Kratěna odnesl dva body za branku a asistenci. S jedenácti body tak hnízdí na čtvrté pozici klubových statistik, prvenství drží v kolonce +/- bodů. Nasbíral jich již dvanáct! Důležitou součástkou druhé formace je také důrazný Martin Štrba. Sparťanský útočník se nebojí soubojů u mantinelu, když je potřena lehne do rány soupeře a neustále se tlačí do brankoviště. Přestože stihl doposud naskočit pouze k deseti zápasům, drží si vynikající průměr bodu na utkání. Dokázal se střelecky prosadit již sedmkrát, třikrát z jeho asistencí těžili spoluhráči.
O zápase:
Utkání v pardubické ČEZ Areně je na programu v pátek 27. října od 17:00. Pokud nevyrazíte Spartu podpořit přímo do města perníků, můžete tradičně na našich stránkách sledovat online přenos!

Sestavy z minulého kola:
Přikryl - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Benýšek, Černošek, Protivný, Mrázek - Vrbata, Hlinka, Hlaváč - Ton, Štrba, Kratěna - Netík, Sivek, Langhammer - Dragoun, Hromas.
Lašák – Linhart, Havíř, Čech, Šeda, Koma, Čáslava, Snopek – Sýkora, Rolinek, Pivko – Ondřej, Hlinka, Andrašovský – Tvrdík, Koukal, Kolář – Čaloun, Blažek, Mrázek.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 7 - 0 - 0 5:2 7:0 4:3 4:3 3:1 2:1 5:1