30. 9. 2010 Petr Schwank

Víkend stráví junioři i dorostenci mimo Prahu

P r a h a - Mládežnická sekce sparťanské organizace se zatím proplétá ligovou spirálou bez větší kaňky. O víkendu vyrazí jak junioři, tak i starší dorostenci bojovat na cizí kluziště o další body do tabulky. Juniorku hostí Havlíčkův Brod a Jihlava, starší dorost poputuje nejprve do Chrudimi a o den později navštíví Karlovy Vary.

Junioři

1.10. Havlíčkův Brod - Sparta 2.10. Dukla Jihlava - Sparta 4.10. Sparta - Mladá Boleslav (16:00, Malá Hala)

Svěřenci trenéra Arnošta si lepší start do sezóny snad ani nemohli představit. Obdivuhodnou šňůru vítězství natáhli už na 5 zápasů. Od začátku nového ročníku ligy tak ještě nepoznali lepší mužstvo. Jediný bod nechali hned na úvod v Brně, kde vyhráli až v prodloužení. Celkově nasbírali zatím 14 bodů, s nimiž okupují druhou příčku v tabulce první části extraligy. Na první Zlín ztrácejí dva body. Juniorští Ševci však odehráli o zápas víc.

Bez nadsázky lze říct, že sparťanům to letos střílí. V pěti zápasech dopravili kotouč za záda gólmana hned 28krát, což je řadí na druhou příčku střelecké produktivity. Víc gólů nastřílel jen jejich vršovický rival. Zároveň se Holešovičtí mohou pyšnit poměrně pevnou obrannou hrází, která propustila jen 12 branek. Lépe už je na tom jen Mladá Boleslav se sedmi obdrženými góly.

Obzvlášť sympatické výkony v rudém sparťanském dresu podává sedmnáctiletý Daniel Přibyl, který zatím bodoval ve všech odehraných duelech. Dvěma góly se podílel třeba na sedmigólovém debaklu Českých Budějovic z 28. září. „Zápas jsme špatně rozehráli, když jsme dostali lacinou branku,“ viděl příčiny neúspěchu po zápase trenér Jihočechů Ladislav Kolda. Špatně si nevede ani o rok starší Filip Hanták, rovněž dvougólový v utkání s Budějovicemi.

V pátek 1. října sparťané nastoupí na ledové aréně Havlíčkova Brodu, zatím osmnáctého celku extraligy. Utkání startuje v 18:00. A hned o den později už budou Arnoštovi svěřenci spěchat na Vysočinu, kde je hostí tamní Dukla Jihlava. Zápas začíná v pravé poledne. V pondělí 4. října pak už na domácí půdě přivítají od 16:00 Mladou Boleslav.

Starší dorost

Starší dorostenci

1.10. Chomutov - Sparta 2.10. Karlovy Vary - Sparta

Ani sparťanští dorostenci, vedení koučem Pavlem Geffertem, si nepočínají zle. V devíti zápasech jen dvakrát prohráli a po zásluze se tak vyjímají na špici prozatímní tabulky. O body je obralo pouze Kladno a sešívaný rival, jemuž však hned o pár zápasů dál porážku vrátili výhrou 3:2 na nájezdy. „Řekli jsme si, že musíme Slavii konečně porazit,“ vzpomínal po zápase sparťanský forvard Ondřej Hampl.

Naposledy se sparťané nenechali překvapit mladými plzeňskými Indiány a na jejich ledě je připravili o všechny body výhrou 7:5. I díky tomu v západní části extraligy staršího dorostu patří k nejlépe střílejícím týmům. 47 branek ještě žádný jiný klub nevstřelil.

Starší sparťanští dorostenci se v pátek 2. října střetnou od 17:15 s mužstvem Chomutova. To leží s devíti body na předposledním místě osmičlenné tabulky. O den později je pak vyzvou karlovarští Energetici, momentálně obléhající třetí příčku tabulky.

Změny stavů ze všech zápasů můžete sledovat na serveru onlajny.cz. Vstupné na domácí utkání juniorské Sparty je zdarma.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila