14. 10. 2007 David Pavlíček

Víkendové výsledky mládeže

Další dva zápasy čekaly na dva nejstarší mládežnické týmy Sparty. Extraligový dorost se tento víkend postavil doma týmům Olomouce a Komety Brno. Junioři opět cestovali na Moravu, kde se střetli ve Znojmě s domácími Orly a v Brně taktéž s Kometou. Obě mužstva Sparty tedy ve 13. a 14. kole narazila na týmy okupující nižší patra tabulky obou soutěží.

Dorost se v páteční podvečer postavil v Malé Sportovní hale Olomouci. Ta, po dvanáctém kole poslední, neměla žádnou šanci čelit domácím hráčům a zejména díky kanonádě z prvních dvou třetin odevzdala Spartě všechny body – 11:3. V sobotu se dorostenci přesunuli do T-Mobile arény, kde se střetli s Kometou Brno. Ve vyrovnaném zápase byla vždy Sparta o jeden gólový krok dál než její soupeř a rozhodla o dalších třech bodech, putujících na její konto – 5:3.

Junioři už druhý víkend po sobě objíždí Moravu. V pátek zavítali do Znojma, kde v místní Hostan aréně zdolali domácí Orly 3:1. Druhý den navštívili Brno, aby v hale Rondo svedli dramatický souboj s Kometou. Zápas rozhodla jediná branka Brňanů, Spartě se totiž ani drtivým závěrem nepovedlo skóre srovnat – 0:1.

Dorostenci se neustále vezou na vítězné vlně, kdy už sedm zápasů nepoznali hořkost porážky. Díky šesti bodům a stoprocentní úspěšnosti za tento víkend se posunuli už na čtvrté místo tabulky extraligy dorostu. Junioři po úspěchu ve Znojmě zklamali na ledě papírově slabší Komety a stále paběrkují ve středu tabulky.