7. 3. 2015 HC Sparta

Vladimír Zábrodský slaví 92. narozeniny!

Již 92. narozeniny dnes slaví zakládající člen Klubu legend HCS, člen All Star týmu Sparty a strůjce prvních dvou mistrovských titulů v letech 1953 a 1954 VLADIMÍR ZÁBRODSKÝ. Přejeme do Švédska všechno nejlepší a především pevné zdraví!

Vladimír Zábrodský ve Spartě

• 10 sezon
  • 30 hattricků
  • návrat do ligy
  • dva mistrovské tituly

Aktivně se podílel na zisku prvního titulu mistrů světa pro Československo v roce 1947. Na konci dekády dal ale pražskému LTC vale, a pomocnou ruku podává tápající Spartě. Z postu vůdčí osobnosti, středního útočníka a neformálního trenéra, jí vyvedl z nižší soutěže zpátky mezi elitu. Spoluhráče stmelil v partu kamarádů, bavící se na ledě i mimo něj. Například bláznivými divadelními kousky s dobrovolníky. A v rámci odreagování před vrcholem sezony ji jako správný šéf vyvezl i na památná soustředění do Vysokých Tater. Důsledek? Dva roky po sobě mistrovský titul! Ve chvílích volna, třeba cestou ve vlaku z jednoho konce republiky na druhý, hrál s chutí mariáš, a strašně nerad prohrával. Nejen v kartách, ale především na ledě, kde ho proslavil jak smrtící bekhend, tak neodmyslitelný módní doplněk, šála kolem krku, s níž si chránil choulostivou šíji před ztuhnutím.

KOMPLETNÍ PROFIL NA WEBU KLUBU LEGEND

Tlačil: Cílem je vychovávat člověka-hokejistu

Kropáček: Prohra nás mrzí, ale budeme bojovat

Sparta znovu překonala svůj divácký rekord

Pořiďte si permanentku na sezonu 2018/2019!