7. 3. 2015 HC Sparta

Vladimír Zábrodský slaví 92. narozeniny!

Již 92. narozeniny dnes slaví zakládající člen Klubu legend HCS, člen All Star týmu Sparty a strůjce prvních dvou mistrovských titulů v letech 1953 a 1954 VLADIMÍR ZÁBRODSKÝ. Přejeme do Švédska všechno nejlepší a především pevné zdraví!

Vladimír Zábrodský ve Spartě

• 10 sezon
  • 30 hattricků
  • návrat do ligy
  • dva mistrovské tituly

Aktivně se podílel na zisku prvního titulu mistrů světa pro Československo v roce 1947. Na konci dekády dal ale pražskému LTC vale, a pomocnou ruku podává tápající Spartě. Z postu vůdčí osobnosti, středního útočníka a neformálního trenéra, jí vyvedl z nižší soutěže zpátky mezi elitu. Spoluhráče stmelil v partu kamarádů, bavící se na ledě i mimo něj. Například bláznivými divadelními kousky s dobrovolníky. A v rámci odreagování před vrcholem sezony ji jako správný šéf vyvezl i na památná soustředění do Vysokých Tater. Důsledek? Dva roky po sobě mistrovský titul! Ve chvílích volna, třeba cestou ve vlaku z jednoho konce republiky na druhý, hrál s chutí mariáš, a strašně nerad prohrával. Nejen v kartách, ale především na ledě, kde ho proslavil jak smrtící bekhend, tak neodmyslitelný módní doplněk, šála kolem krku, s níž si chránil choulostivou šíji před ztuhnutím.

KOMPLETNÍ PROFIL NA WEBU KLUBU LEGEND

11. ročník tradiční akce Sparťanská krev

Stahujte novou sparťanskou mobilní aplikaci

Sparta zve na 12. ročník Letní hokejové školy