7. 3. 2016 Daniel Ryl

Vladimír Zábrodský slaví 93. narozeniny!

Dnešní den je významný pro Spartu i celý československý hokej. Úctyhodné 93. narozeniny dnes slaví zakládající člen Klubu legend HCS, člen All Star týmu Sparty a strůjce prvních dvou mistrovských titulů Vladimír Zábrodský. Sparta tímto přeje své legendě hlavně pevné zdraví a hodně chuti do života, kterou bývalý československý hokejista neztrácí i v tomto vysokém věku.

Kdo pamatuje roky aktivní kariéry Vladimíra Zábrodského, má pro bývalého skvělého útočníka pouze slova chvály a není na tom nic překvapivého. Československý rodák, aktuálně žijící ve Švédsku, spatřil poprvé světlo světa nedaleko Štvanice, kde stejně jako mnoho výborných hokejistů poznával krásy bruslí a ledu. V devíti letech se poprvé představil v dresu LTC Praha.

Věděli jste, že...

Vladimír Zábrodský nebyl pouze skvělým hokejistou, ale výborně hrál také tenis. Bývalý útočník dokonce reprezentoval svou zemi ve třech ročnících Davis Cupu. Za Československo hrál v letech 1948, 1955 a 1956.

Otázkou je, kam by to Vladimír Zábrodský dotáhl, kdyby nebyl abstinentem a nekuřákem. Šikovný forward navíc dbal na svoji životosprávu, což mu pomohlo k výborné kariéře. Během ní odehrál v dresu Sparty deset sezon, v nichž nasázel 228 gólů a třicetkrát se radoval ze vstřeleného hattricku. Střelecky se mu dařilo také v reprezentaci a v roce 1997 byl uveden do Síně slávy mezinárodní hokejové federace IIHF.

Zábrodský získal se Spartou dva tituly a klub svého srdce sleduje i nadále. Vitální chlapík sice žije od roku 1965 ve Švédsku, ale ani vysoký věk mu nezabránil v cestě na klubové oslavy. Nejprve si nenechal ujít oslavy 110 let od založení Sparty a diváci ho mohli vidět i při loňských oslavách 112 let Sparty. I to ukázalo, jak je Zábrodskému jeho Sparta blízká.

Nejen Spartě, jejím hráčům a fanouškům, ale také fanouškům hokeje po celém světě nezbývá nic jiného, než popřát legendárnímu útočníkovi pevné zdraví a aby se popasoval se životem tak nekompromisně, jak dokázal „vymést“ s mnoha brankáři soupeře!

KOMPLETNÍ PROFIL NA WEBU KLUBU LEGEND

11. ročník tradiční akce Sparťanská krev

Stahujte novou sparťanskou mobilní aplikaci

Sparta zve na 12. ročník Letní hokejové školy