4. 8. 2003 MiG

Vstup do poháru s čistým štítem

Zatím stoprocentní úspěšnost si drží hokejisté Sparty v přípravném tažení na novou sezónu. V utkání s Libercem zahájili hlavní boje letošního Tipsport Cupu a hned na úvod si připsali jasné vítězství 3:0.
Domácí nastoupili na čtyři kompletní formace, chyběli jen Ujčík a Broš. Utkání bylo od začátku hodně vyrovnané a i ve velkém vedru nechyběla na žádné straně bojovnost, postupem času přibyly i osobní souboje a ostřejší potyčky. Skóre se poprvé pohnulo v polovině zápasu, kdy našel cestu do branky Libor Procházka, jehož střelu od modré tečoval liberecký Jareš. Vyrovnat se hosté snažili v průběhu třetí části, sparťanská defenzíva podpořená výborným výkonem brankáře Břízy však byla pro Tygry, za které nastoupili hned čtyři bývalí sparťani, přílišnou překážkou. Zahřmelo přesto na obou stranách. Šance Kábrta skončila u ležícího Břízy a Markovu průniku chyběla přesnější střela. Sparťané pojistili své vedení v 54. minutě, když Ton dorazil za Svobodova záda další Procházkovu střelu. Krátce poté se rozpoutala roztržka u Břízovy branky, Výtisk a Řezníček ztrestali Korhoně za seknutí do Břízy. Sparta uhájila vítězství, deset sekund před koncem zamířil přesně Havelka a zvýšil na 3:0. Asistent trenéra Kamil Konečný, který byl tentokrát na střídačce Sparty sám, mohl být spokojen. „Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu, je to přece jen o něčem jiném než přípravné zápasy. Náš výkon však postupně gradoval, chodili jsme do osobních soubojů a řadu jich vyhrávali,“ pochválil kouč své svěřence.

Ve velkém vedru se nikomu z hráčů nehrálo snadno. „Je to těžší než normálně, ale jsme profesionálové, musíme se přizpůsobit a hrát na sto procent,“ nepochyboval Jan Marek, který nedovedl ani odhadnut, kolik tekutin v zápase vypil. „Strašně moc,“ smál se. I přes nepřízeň počasí v utkání předvedl několik akcí, kterým zatleskali diváci. Vedle Tona a Tomajka v jedné lajně se loňský nejlepší ligový střelec cítí velmi dobře. „Začínáme si rozumět. Pomalu se rozehráváme a víme, jak kdo přemýšlí,“neskrýval, že by před novou sezónou spoluhráče už raději neměnil. Ocenil přitom Tonovu rychlost a černou práci Jana Tomajka. Utkání na straně Sparty nedohrál Pavel Šrek, který dostal v osobním souboji úder do obličeje a musel podstoupit šití. Pro příští zápasy však bude k dispozici.

Sparta Praha - Liberec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Procházka (Tomajko), 54. Ton (Tomajko, Procházka), 60. Havelka (Kristek). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Rozhodčí: Kolísek ; Matějček, Dančišin. Diváci: 300.

Sestava Sparty: Bříza ; Procházka, Srdínko, Výtisk, Řezníček, Richter, Šrek, Míka, Hanzlík, ; Ton, Marek, Tomajko ; Kratěna, Kristek, Špilár ; Paroulek, Šimíček, Havelka - Hromas, Šindel, Jakeš.